Daily Archives: 06/10/2020Piedalies aizraujošā orientēšanās pasākumā „Barona noslēpums”

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

<< NOLIKUMS >>

Zasas muižas parks ir pilns ar interesantiem un amizantiem stāstiem par tā vēsturi un leģendām. Kādi baroni šeit dzīvojuši? Ar kādām izdarībām viņi nodarbojušies? Kādas kaprīzes viņiem bijušas? Iepazīsti nedaudz tuvāk baronu Zasu un Greigu vēsturi aktīvā un aizraujošā veidā, piedaloties Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzeja organizētajā orientēšanās pasākumā „Barona noslēpums”!

3 iemesli, kāpēc saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski

Download PDF

Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski e-pastā.

1. Saņemt e-pasta paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu ir ērti un veicot maksājumus pa ceturkšņiem, e-pasts vai īsziņa atgādina par maksāšanas termiņu. E-atgādinājums uz norādīto e-pastu tiek izsūtīts septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Latvijas Nacionālais arhīvs publicē Latvijas kinohroniku kolekciju

Download PDF

Latvijas Nacionālais arhīvs no 1. oktobra digitālajā krātuvē www.redzidzirdilatviju.lv atver publiskai apskatei arhīvā uzkrāto Latvijas kinohroniku kolekciju un rosina visus oktobrī atzīmēt Pasaules audiovizuālā mantojuma dienu, ieskatoties un ieklausoties Latvijas vēstures liecībās.

Uzsākts projekts “Padzeries no stāstu krūzes!”

Download PDF

Biedrība “Sēļu pūrs” uzsākusi Jēkabpils novada 2020.gada NVO projekta “Padzeries no stāstu krūzes!” realizēšanu. Projekta mērķis ir popularizēt Zasas pagasta tēlu, izmantojot kultūrvēsturisko mantojumu kā tūrisma veicināšanas un atpazīstamības rīku.

Projektā piedalās 13 JMS Zasas filiāles audzēkņi, kuri izveidojuši 19 ilustrācijas, kas ataino Zasas vēsturiskās leģendas par muižas parku, vēsturiskiem un kolorītiem personāžiem. Katrs bērns Zasas vēsturi ataino savā mākslinieciskajā rokrakstā, izmantojot iztēli, vēstures zināšanas un profesionālo pieredzi, ko guvis mākslas skolā.

Miķeļdienas pasākums “ Rudens nāca sētiņā…”

Download PDF

Miķelis jeb Miķeļdiena  saskaņā ar senām latviešu tradīcijām tiek svinēta 29. septembrī. Latvju dainās Miķelis saukts par labu un bagātu vīru un maizes tēvu. Miķeļi saistās ar rudens ražas ienākšanos.

Šajā dienā Rubeņu parkā  notika tematisks pasākums par  godu Miķelim kopā ar Rubeņu pamatskolu. Tika veidotas dārzeņu kompozīcijas, degustēta saimnieču burciņu produkcija, Rubeņu saimnieces  no “ Gardēžu” kopas vārīja rudens  zupu uz ugunskura.

8.-10. oktobrī Starptautiskā lauksaimniecības un mežsaimniecības, infrastruktūras uzlabošanas un lauku celtniecības izstāde

Download PDF

Sīkāka informācija, spiežot uz attēla

“Baltais Ceļš” | septembris 2020

Download PDF

Spied uz attēla, lai lasītu!

Iznācis Zasas vidusskolas informatīvā izdevuma “Baltais Ceļš” septembra numurs.

Noslēdzies projekts „Renesanses periods Sēlijas austrumos”

Download PDF

Svētdien, 4. oktobrī, norisinājās šī projekta noslēdzošais pasākums. Neretas novadpētniecības muzejā tikāmies, lai noklausītos  Dr.hist Mārītes Jakovļevas lekciju „Renesanses periods Sēlijā”, kā arī saņēmām ieteikumus maršruta „Renesanse Sēlijā” papildināšanai.

Ar jaunu sparu un cerībām

Download PDF

Jauno mācību gadu Ābeļu pamatskola uzsākusi ar jaunu sparu un cerību, ka šajā darba cēlienā darbs notiks bez tik negaidītiem un krasiem pārbaudījumiem, kādus nācās pārvarēt aizvadītajā pavasarī. Diemžēl prognozēt epidemioloģisko situāciju valstī nav iespējams, taču skola ir gatava dažādiem scenārijiem, tostarp realizēt attālinātu vai hibrīdfleksiblo apmācību. Bet nu – īsumā par nozīmīgākajiem notikumiem skolas dzīvē no augusta beigām līdz pat oktobra sākumam!

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv