Daily Archives: 24/09/2020Valsts prezidents iesniedzis izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”

Download PDF

Valsts prezidenta uzruna preses konferencē 24.09.2020.:

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.

Aptuveni 8000 cilvēku Latvijā pakļauti agrīnam infarkta riskam

Download PDF

Lai pievērstu uzmanību biežāk pārmantotajai ģenētiskajai slimībai, 24.septembrī tiek atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena. Arī Latvijā jau piekto gadu pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra kardiologiem aicina iedzīvotājus vērst uzmanību šai slimībai, mudinot laicīgi pārbaudīt holesterīna līmeni un ja nepieciešams, konsultējoties ar speciālistiem, uzsākt ārstēšanu.

2. oktobrī Latvijas Meža programmas seminārs Aknīstē

Download PDF

2. oktobrī Aknīstes novada Domes zālē, Skolas ielā 7 Latvijas Meža programmas seminārs: meža resursi Latvijā, to izmantošana, dabas aizsardzības prasības un tautsaimniecības attīstība, invazīvās sugas – cēloņi, sekas un perspektīvas.

<<PROGRAMMA>>

Pirms apkures sezonas parūpējies par mājokļa ugunsdrošību!

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Iestājoties rudenīgam un vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas ir saistīti ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ pirms intensīvas apkures sezonas sākuma VUGD aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!

Pie Ābeļu pamatskolas izskan dzejas un dziesmu pasākums “No zāles čuksta līdz vēja auriem”

Download PDF

Vidusdaugavas Televīzijas video

Uzlabota infrastruktūra vairākās Jēkabpils novada pirmsskolas izglītības iestādēs

Download PDF

Vidusdaugavas Televīzijas video

Aicina uz Eiropas Putnu vērošanas dienu pasākumu Tadenavā

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

3. oktobrī plkst. 20.00
NAKTSPUTNU KLAUSĪŠANĀS PĀRGĀJIENS TADENAVĀ

Pārgājiena garums – 6 km, dabas lieguma “Eglone” teritorijā.
Ekskursiju vadīs Dabas aizsardzības pārvaldes inspektors Dagnis Vasiļevskis. Nepieciešams pārgājienam dabā un laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi.
Tikšanās vieta: Raiņa muzejs “Tadenava”.
Pieteikšanās un informācija: 26011317 (Lelde); lelde.uzkure@memorialiemuzeji.lv

Lūgums iepriekš pieteikties!

Lelde Uzkure

Atnāc ar savu dziesmu arī šogad!

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

<<NOLIKUMS>>

Stipras tradīcijas salauzt nespēj nekas, tāpēc, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus vīrusa Covid-19 izplatības dēļ, tradicionālais koncerts – konkurss “Atnāc ar savu dziesmu” notiks arī šogad, taču citādā, līdz šim neierastā formātā.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv