Monthly Archives: septembris 2020Download PDF

Spied uz mazās “Facebook” ikonas augšējā labajā stūrī, lai skatītu sīkāk

Klāt Miķeļdiena!

Download PDF

29. septembrī atzīmējam Miķeļdienu jeb Apjumības, kas ir rudens saulgriežu svētki. Šajā dienā saule ir nonākusi pusloka viduspunktā, un diena ar nakti ir viena garuma. Diena, kad visai ražai, izņemot kāpostus, jābūt zem jumta. Agrāk Miķeļi tika svinēti trīs dienas- 21.-23. septembrim. Pēc Miķeļiem iestājas klusais jeb veļu laiks, kas ilgst līdz Mārtiņiem.

Kultūras darbinieku dienu šogad svinēja Atašienes „Annas sātā”

Download PDF

Ik gadu rudenī mūsu reģiona kultūras darbiniekiem un bibliotekāriem notiek svētku pasākums, ko rīko par godu kultūras darbinieku dienai. Šogad apkārtējo novadu kolēģus pie sevis uzņēma Atašienes kultūras nams „Annas sāta” un tā saimniece Vēsma Turkopole.

Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes kultūras, atpūtas un sporta pasākumi 2020. gada oktobrī

Download PDF

07.10. plkst. 13.00 Dignājas pamatskolā animācijas filma “Sarkanās kurpītes un septiņi rūķīši”.

08.10. – 08.11. Sēlijas prasmju muzeja izstāžu zālē bērnības rotaļlietu izstāde “Mīļa mana mīļmantiņa”.

10.10. Svecīšu vakari Dignājas pagasta kapsētās. Plkst. 14.00 Slīterānu kapsētā, plkst. 15.30 Dignājas kapsētā, plkst. 17.00 Meņķa kapsētā.

Tiekas deju kolektīvu vadītāji

Download PDF

18. septembrī Jēkabpils novada sēžu zālē tikās Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas ,Viesītes novadu un Jēkabpils pilsētas tautas deju kolektīvu vadītāji. Informāciju par turpmāko darbu, 2021.gada plāniem un repertuāru sniedza Jēkabpils apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Elita Treilone.

Download PDF

Valsts prezidents iesniedzis izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”

Download PDF

Valsts prezidenta uzruna preses konferencē 24.09.2020.:

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.

Aptuveni 8000 cilvēku Latvijā pakļauti agrīnam infarkta riskam

Download PDF

Lai pievērstu uzmanību biežāk pārmantotajai ģenētiskajai slimībai, 24.septembrī tiek atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena. Arī Latvijā jau piekto gadu pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra kardiologiem aicina iedzīvotājus vērst uzmanību šai slimībai, mudinot laicīgi pārbaudīt holesterīna līmeni un ja nepieciešams, konsultējoties ar speciālistiem, uzsākt ārstēšanu.

2. oktobrī Latvijas Meža programmas seminārs Aknīstē

Download PDF

2. oktobrī Aknīstes novada Domes zālē, Skolas ielā 7 Latvijas Meža programmas seminārs: meža resursi Latvijā, to izmantošana, dabas aizsardzības prasības un tautsaimniecības attīstība, invazīvās sugas – cēloņi, sekas un perspektīvas.

<<PROGRAMMA>>

Pirms apkures sezonas parūpējies par mājokļa ugunsdrošību!

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Iestājoties rudenīgam un vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas ir saistīti ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ pirms intensīvas apkures sezonas sākuma VUGD aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv