Daily Archives: 15/05/2020Latvijas Valsts prezidents aicina uz Lielo Talku

Download PDF

Talkosim kopā, bet katrs atsevišķi 16. maijā Lielajā Talkā

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

16. maijā visā Latvijā norisināsies tradicionālā Lielā Talka. Sakarā ar to, ka valstī līdz 9. jūnijam ir pagarināta ārkārtējā situācija Covid-19 izplatības ierobežošanai, šoreiz uzsvars tiek likts uz SOLO, DUO vai ĢIMENES talku. Arī Jēkabpils novada pašvaldība aicina ikvienu individuāli doties dabā un padarīt kādu Latvijas stūrīti tīrāku. Ar novada pagastu pārvalžu piedāvātajām talkas vietām vari iepazīties ŠEIT.

Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:

  • SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;
  • DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
  • ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Download PDF

Spied uz mazās Facebook ikonas augšējā labajā stūrī, lai skatītu sīkāk!

Ābeļu pamatskola aicina jaunus audzēkņus

Download PDF

Ābeļu pamatskola aicina pieteikt mācībām pirmklasniekus un 5–6 gadus vecus pirmsskolniekus 2020./2021. mācību gadam. Gaidīti ir arī citu vecumu skolēni.

Ābeļu pamatskola ir mācību iestāde, kas var lepoties ar savām tradīcijām arī labo izglītības kvalitāti.

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Sakoptākais mežs 2020”

Download PDF

Veicinot ilgtspējīgu saimniekošanu Latvijas mežos un aicinot meža apsaimniekotājus runāt par labas mežsaimniecības prakses uzturēšanu, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības konkursam “Sakoptākais mežs”. Konkurss noritēs jau ceturto gadu, un savu pieteikumu ikviens interesents var iesniegt līdz 15. jūlijam.

LRAA: rīkojies atbildīgi, nemet riepas dabā!

Download PDF

Pavasaris ir laiks, kad ikviens autovadītājs pāriet no ziemas uz vasaras riepām. Bet, ko darīt ar ziemas riepu pāri, ja tas ir nolietojies, un nav vajadzības to saglabāt lietošanai nākamajam gadam? Neskatoties uz to, ka šo sestdien jau 13. reizi pēc kārtas norisināsies Lielā Talka, Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) vērš uzmanību uz to, ka autoriepas joprojām ir starp biežākajiem dabā izmestajiem atkritumiem, turklāt to savākšanas un pārstrādes process dēļ to kaitīguma atšķiras no citiem sadzīves atkritumiem.

Latvijas skolām vajadzīgi cilvēki, kas spēj ar aizrautību mācīt un mācīties

Download PDF

Vēl līdz 18. maijam iespējams pieteikties jaunajā izglītības projektā „Mācītspēks”, lai jau šogad kļūtu par vienu no 100 topošajiem skolotājiem un uzsāktu bezmaksas studijas Latvijā vienīgajā darba vidē balstītajā studiju programmā.

Lai veicinātu Latvijas izglītības kvalitāti un risinātu kvalificētu pedagogu trūkumu, projekta „Mācītspēks” ietvaros dažādu jomu pārstāvjiem tiks sniegta iespēja iegūt pedagoga izglītību un dalīties savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem.

Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejs atver durvis apmeklētājiem!

Download PDF

Pamatojoties uz grozījumiem MK 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103, ar prieku varam paziņot, ka no 20. maija Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejs ver vaļā savas durvis apmeklētājiem!

Ziņojam, ka rūpīgi ievērojam Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas un Slimību un profilakses kontroles centra izsludināto sanitāro protokolu un ieteikumus veiksmīgai darbībai. Telpas tiek regulāri uzkoptas, virsmas un rokturi tiek regulāri dezinficēti un muzeja darbinieki ievēro piesardzības pasākumus.

Jēkabpils novada bibliotēkas atsāk darbu!

Download PDF

No 18. maija novada pagastu bibliotēkas atsāks darbu standarta darba laikā, tomēr būs jāpievērš uzmanība tam, ka piesardzības nolūkos tiks ieviesti daži ierobežojumi, kuri var mainīties atkarībā no situācijas:

  • Maksimālais lasītāju un datorlietotāju uzturēšanās laiks bibliotēkā 30 minūtes
  • Bibliotēkas datori paredzēti tikai noteiktu darbu veikšanai (e-pasta sūtīšana, rēķinu apmaksa internetbankā utml.) Datori izklaidei nebūs pieejami !
  • Bibliotēkās joprojām nenotiks nekādi publiskie pasākumi
  • Nodotās vienības atkārtoti lasītājiem neizsniegs 72 stundas, pirms ievietošanas bibliotēkas krājumā- tās tiks ievietotas karantīnā

Arī pēc 12. maija turpinās mācības attālināti

Download PDF

Ārkārtējā situācija valstī ir pagarināta līdz 2020. gada 9. jūnijam. Veiktie grozījumi paredz, ka pirmsskolas izglītības iestādes tāpat kā līdz šim strādās dežūrgrupu režīmā, taču pašvaldība pieņem lēmumu par apmācību formu klātienē vai attālināti  piecgadīgu un sešgadīgu bērnu izglītošanai. Konsultācijas 9.klašu un 12.klašu izglītojamajiem notiek gan klātienē, gan attālināti pēc izglītības iestādes konsultāciju grafika.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv