Daily Archives: 09/04/2020Veselības ministrija atgādina: ciemošanās ir aizliegta, svētkus svini savās mājās ģimenē

Download PDF

Tuvojas brīvdienas un cilvēki interesējas, vai var satikt radus un draugus, tāpēc Veselības ministrija atgādina: vīrusam nav brīvdienu – šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Tehnika mācībām nodrošināta

Download PDF

Jēkabpils novada pašvaldība Ābeļu skolas izglītojamo vajadzībām mācību vielas attālinātai apguvei iegādājusies 15 planšetdatorus. Pārējās tehnikas vienības skola nodrošinājusi no saviem resursiem.

Sākoties krīzes situācijai, Ābeļu pamatskolā jau laikus tika apzināti izglītojamie, kuriem nepieciešami tehniskie līdzekļi attālinātā mācību procesa realizācijai. Ar Jēkabpils novada atbalstu nepieciešamie planšetdatori tika sarūpēti, un Lieldienu nedēļā lielākā daļa no tiem nonāca pie lietotājiem.

Elektroniskās ierīces attālinātās mācīšanās procesa realizācijai bija nepieciešamas 18 ģimenēm (dažās no tām ir vairāki skolēni).

Ja ir interese, iespējas rodas!

Download PDF

Noformēšanas pulciņa dalībniekiem dots uzdevums no dabas materiāliem veidot latvju spēka zīmes un ornamentus. Šeit – Esteres jumis no akmentiņiem.

Attālināto mācību laikā individuāli aktīvi darbojas bērni, kuri iesaistījušies Ābeļu pamatskolas interešu izglītības pulciņos. Šoreiz – par mazpulcēniem un noformētājiem.

Savus projektus pieteikuši Ābeļu pamatskolas mazpulcēni, un jāteic, ka galvenokārt interese ir par dārzkopību un lauksaimniecības kultūrām.

Piemēram, Luīze gatavojas audzēt bietes, bet vēl tikai gatavo sēklas un apgūst nepieciešamo informāciju, lai tad, kad pienāks laiks ķerties pie praktiskajiem darbiem, visu varētu paveikt perfekti. Emīlija siltumnīcā iesējusi arbūza sēklas un ar nepacietību gaida parādāmies asniņus. Bet Keita jau sagaidījusi pirmos rezultātus!

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas svētku laikā

Download PDF

Pirms gaidāmajām Lieldienu brīvdienām no 10. līdz 13. aprīlim, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām un atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ārsta bez iepriekšējas pietekšanās doties nedrīkst!

Par sporta aktivitātēm Ābeļu pamatskolas stadionā

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Reliģisko organizāciju darbība Lieldienu laikā, ārkārtējās situācijas periodā

Download PDF

Ministru kabinets ar 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk – rīkojums) izsludināja valstī ārkārtējo situāciju un noteica vairākus būtiskus ierobežojumus, vienlaikus uzdodot tieslietu ministram nodrošināt skaidrojumu sniegšanu par ierobežojumiem, kas attiecināmi uz reliģiskajām organizācijām.

Ņemot vērā minēto, īpaši vēršu uzmanību un skaidroju rīkojumā paredzētos ierobežojumus un to piemērošanu tieši Lieldienu laikā:

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv