Daily Archives: 01/04/2020Sākam gatavoties Lieldienām

Download PDF
Senlatviešiem Lieldienas bija viens no četriem punktiem gadalaika maiņu ciklā, kas bija svarīgi zemkopju tautu, tostarp latviešu, dzīvē. Lieldienas jeb pavasara saulgrieži tika svinētas pavasara ekvinokcijas laikā, kad Saules centrs šķērso debess ekvatoru. Ekvinokcijas brīdī uz Zemes diena un nakts ir vienādā garumā, un iestājas astronomiskais pavasaris. Pēc Lieldienām, dienām kļūstot arvien garākām, nakts tumsa samazinās, bet dienas gaisma palielinās. Šo “gaismas uzvaru pār tumsu” senās baltu tautas atzīmēja ar pavasara saulgriežu svinībām. No tā arī varētu būt radies svētku nosaukums – Lieldienas – laiks, kad diena ir kļuvusi lielāka par nakti.

Karjeras izglītības nodarbības Zasas vidusskolas, Ābeļu pamatskolas un Dignājas pamatskolas skolēniem martā

Download PDF

Vēl pirms pavasara brīvlaika 10. martā Ābeļu pamatskolas un Dignājas pamatskolas un 11. martā Zasas vidusskolas 5., 6., 7. klašu skolēniem notika karjeras izglītības nodarbības par profesiju daudzveidību, to specifiku, sadalījumu kategorijās. Tika interesantā veidā tuvāk iepazītas profesijas, iegūta informācija par vēl skolēniem nezināmām profesijām, pārbaudītas sadarbības prasmes, veicot darbu komandā un plānots laiks nedēļai.

Klientu apkalpošanas speciālista prombūtne Ābeļu pagasta pārvaldē

Download PDF

Ābeļu pagasta pārvaldes klientu apkalpošanas speciālists no 2. līdz 9. aprīlim atradīsies prombūtnē. Līdz ar to pagasta pārvaldes ēkā netiks veikti naudas darījumi. Maksājumus aicinām veikt internetbankā vai pašvaldības administrācijas ēkā Rīgas ielā 150a, Jēkabpilī, ja tas citādi nav iespējams. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Ābeļu pagasta pārvalde

Pasta nodaļas Lieldienās nestrādās, bet sūtījumu saņemšanai pieejami pakomāti; pensijas un pabalstus izmaksās agrāk

Download PDF

2020. gada Lieldienu brīvdienu periodā no 10. līdz 13.aprīlim Latvijas Pasta nodaļas nestrādās, bet sūtījumu saņemšanai būs pieejami Latvijas Pasta pakomāti. Klienti, kam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirtās pensijas un pabalsti tiek piegādāti dzīvesvietā ar Latvijas Pasta starpniecību un kam izmaksa paredzēta 10.–13.aprīlī, tos saņems agrāk.

Lauksaimniecībā trūkst darbinieku – saimniecības aicina darbā!

Download PDF

Ārkārtējās situācijas laikā, kad saslimšanas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ daļa cilvēku uz laiku ir zaudējusi darbu, Zemkopības ministrija aicina izmantot iespēju rast darbu lauku saimniecībās un uzņēmumos. Daļa Latvijas lauku saimniecību izjūt darba spēka trūkumu un piedāvā gan pastāvīgu, gan sezonas darbu dažādās lauksaimniecības nozarēs.

Klāt 1. aprīlis!

Download PDF

Vēsturiskas versijas pamatā par to,  kā radās 1. aprīļa joku diena, ir stāsts, ka 1582. gadā romiešu pāvests Gregorijs XIII pasūtīja jauna kalendāra ieviešanu, jo, veicot astronomiskos aprēķinus, tika konstatēts, ka līdz tam lietotais Jūlija kalendārs par 10 dienām atpalicis no Saules laika.

Vēl pēc neoficiālām ziņām tieši šodien mostas mājas gariņš no ziemas miega, viņš ir jāuztur īpaši labā noskaņojumā visu dienu, savādāk sāksies niķi – mēs to noteikti negribam.

Lai laba diena!

Izglītības pārvalde

Meliorācijas sistēmas jāapseko vismaz divas reizes gadā

Download PDF

Tiesiskais regulējums meliorācijas sistēmu īpašniekiem noteic, ka divas reizes gadā – pēc pavasara palu un vasaras plūdu maksimuma beigām – obligāti ir jāapseko meliorācijas sistēmas un jāveic tām nepieciešamie kopšanas darbi. Regulārā apsekošana veicama tad, kad zemes ūdens režīms ļauj piekļūt meliorācijas sistēmai. Zemkopības ministrijas ieskatā daudzās vietās Latvijā jau šobrīd var veikt apsekošanu.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv