Daily Archives: 30/03/2020Rokasgrāmata skolām “Latvija māca un mācās attālināti! #MāciesMājās ”

Download PDF

Spied uz attēla, lai lasītu!

Izglītības un zinātnes ministrija ir sagatavojusi skolām rokasgrāmatu “Latvija māca un mācās attālināti! #MāciesMājās ”

Rainelda Muižniece,
Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos

Jēkabpils novada pašvaldība nolemj pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa 1. ceturkšņa samaksas termiņu

Download PDF

Sakarā ar Saeimā pieņemtā likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4.punktā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros, Jēkabpils novada pašvaldība 26. marta domes sēdē nolēma pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu, kas maksājams 2020. gada 31. martā uz 2020. gada 15. maiju. Termiņa pārcelšana nozīmē, ka līdz 15.maijam par maksājumiem netiks aprēķināta nokavējuma nauda.

Arī mežā nevajag drūzmēties!

Download PDF

Drūzmēties nevajag! Laikā, kad Valstī ir ārkārtējā situācija saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu un iedzīvotāji tiek mudināti nedrūzmēties veikalos, bet doties dabā, Valsts meža dienests aicina, paturēt prātā, ka arī mežā jāievēro distance un jāizvairās no tuva kontakta ar citiem cilvēkiem.

Valsts meža dienests atgādina – Dodoties uz mežu pastaigā vai vērot dabas skaistumu, sērkociņus vai šķiltavas  labāk atstājiet mājās. Atrodoties mežā, nekādā gadījumā nekuriniet ugunskuru un necepiet desiņas, un, vispār, neveiciet nekādas darbības ar uguni. Atcerieties – MEŽS un uguns nav sabiedrotie!

Egļu astoņzobu mizgrauža apdraudējums Latvijas mežiem

Download PDF

Pēc nodarītā kaitējuma apjomiem, egļu astoņzobu mizgrauzis (Ips typographus) ir ievērojami izplatījies Eiropā, sasniedzot epidēmijas apmērus. Latvijā mizgrauzis pagaidām būtiskus draudus mežsaimniecībai nerada, tomēr situācija var mainīties, pastāvot mizgraužu vabolēm labvēlīgiem ziemošanas apstākļiem.

Zemkopības ministrija sadarbībā ar speciālistiem ir izstrādājusi Rīcības plānu egļu audžu aizsardzībai pret egļu astoņzobu mizgrauzi. Viens no plāna pasākumiem ir informācijas sagatavošana par egļu astoņzobu mizgrauža izplatību Latvijā un atsevišķos reģionos 2019.gadā un prognozēm. Ar LVMI “Silava” vadošā pētnieka Dr. biol., Agņa Šmita sagatavoto informāciju var iepazīties šeit >>

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Kopsavilkums: atbalsta pasākumi nodokļu jomā COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Download PDF

Lai operatīvi reaģētu uz COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām un sniegtu atbalstu nozarēm, uzņēmumiem un to darbiniekiem, šī gada 20. martā ir pieņemts vienots likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”. Tas paredz virkni atbalsta pasākumus nodokļu jomā uzņēmumiem, to darbiniekiem un saimnieciskās darbības veicējiem, ko turpmāk nodrošina Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Tiek ieviesti stingrāki personu fiziskās distancēšanās noteikumi COVID-19 izplatīšanās ierobežošanai

Download PDF

Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, valdība ir pieņēmusi stingrākus noteikumus cilvēku pulcēšanās ierobežošanai privātos un publiskos pasākumos un citus ierobežojumus. Fiziskās kontaktēšanās ierobežojumi attiecas uz publiskām norisēm iekštelpās un ārtelpās un nosaka divu cilvēku un divu metru distances ievērošanas noteikumus.

Download PDF

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv