Daily Archives: 25/03/2020Jēkabpils novada pašvaldības iestāžu darbība ārkārtējās situācijas periodā

Download PDF

Sīkāka informācija ŠEIT >>

 

Atceroties 1949. gada 25. marta notikumus…

Download PDF

Citiem 25. marts ir parasta diena, bet citiem tā ir diena, kad bija piespiedu kārtā jāpamet sava valsts, savas mājas. Tajā tālajā 1949. gada 25. martā sākās otrā lielā iedzīvotāju deportācija uz Sibīriju. Aptuveni 42 tūkstoši Latvijas iedzīvotāji pret savu gribu tika aizturēti, iesēdināti lopu vagonos un izsūtīti prom no savas dzimtenes. Šodien mēs 25. martā pieminam un atceramies savus radiniekus, vecmammas, vectēvus, kaimiņus un citus Latvijas iedzīvotājus, kuri diemžēl nesagaidīja to dienu, kad varēs atgriezties mājās.

Sāk darboties VID atbalsta tālrunis COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Download PDF

Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību  ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.

Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.15 līdz plkst. 8.15-15.45.

Izveidots brīvprātīgo palīdzības tīkls pārtikas piegādēm risku grupām un cilvēkiem pašizolācijā vai karantīnā

Download PDF

Aizvadītajā nedēļā, no 17. līdz 20. martam, Latvijā norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir arī kustība #paliecmājās – brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā. Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu www.paliec-majas.lv.

Naktī uz svētdienu pārejam uz vasaras laiku

Download PDF

2020. gada 29. martā plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 25. oktobrī plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu atpakaļ.

Pāreja uz vasaras laiku ir pulksteņu pārregulēšana, lai vakaros dienas gaisma būtu ilgāk, bet rītos – mazāk. Pāreja uz vasaras laiku notiek pavasarī, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu; vasaras laiks beidzas rudenī, kad pulksteņa rādītāji tiek pagriezti stundu atpakaļ.

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība.

Reliģisko savienību (baznīcu) darbība ārkārtējās situācijas laikā

Download PDF

Pagājušajā nedēļā Tieslietu ministrijā notika sanāksme ar reliģisko savienību (baznīcu) pārstāvjiem, lai pārrunātu valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un ieviestos ierobežojumus.

Sanāksmē uzsvēra, ka arī krīzes laikā iedzīvotājiem nepieciešama garīgā aprūpe, ko sniedz reliģiskās organizācijas, tomēr atzina arī nepieciešamos ierobežojošos un piesardzības pasākumus, ņemot vērā COVID-19 straujo izplatīšanos.

Paplašinātas iespējas nodot COVID-19 analīzes reģionos, arī Jēkabpilī

Download PDF
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no pirmdienas, 23. marta vairākās reģionu pilsētās darbu sākuši jauni papildus izveidoti COVID-19 analīžu nodošanas punkti, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes, ja radušās aizdomas par saslimšanu. Kopumā Latvijā iedzīvotāji, kuri atgriezušies no ārvalstīm un kuriem ir viegli saslimšanas simptomi, COVID-19 analīzes tagad var nodot septiņās pilsētās visā Latvijā jeb 13 analīžu nodošanas vietās.

Izveidots vienots diennakts tālrunis 8345 ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai

Download PDF

Lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar Covid-19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, Valsts kanceleja sadarbībā ar uzņēmumu Tet ir izveidojusi vienotu bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 8345.

Vienotā tālruņa galvenais uzdevums ir palīdzēt iedzīvotājiem labāk orientēties informācijā, kas saistīta ar Covid-19, un palīdzēt saprast, kurā iestādē vērsties pēc palīdzības. Zvani uz informatīvo tālruni 8345 tiks pieņemti, sākot no 24. marta plkst. 14.00. Jautājumi tiks pieņemti gan latviešu, gan krievu valodā; galvenais nosacījums – zvanītājam jāatrodas Latvijas teritorijā. Ārzemēs esošie neskaidros jautājumus aicināti risināt, zvanot uz Konsulārās palīdzības diennakts tālruni.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv