Monthly Archives: marts 2020Valdība apstiprina atbalsta pasākumus ārkārtējās situācijas skarto pašnodarbināto personu atbalstam

Download PDF

Lai atbalstītu Covid-19 izraisītās krīzes skartās pašnodarbinātās personas un mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus, Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes, Labklājības, Finanšu ministrijām un Valsts ieņēmumu dienestu (VID) izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu,* kas paredz kārtību, kādā pašnodarbinātie un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji var pieteikties un saņemt dīkstāves pabalstu.

Tieslietu ministrija informē par laulību reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās

Download PDF

Tieslietu ministrija norāda, ka pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 29. martā rīkojumu Nr. 138 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, tajā skaitā kāzu svinību pasākumi, kuros plānots pulcēties vairākiem cilvēkiem vienkopus, taču civilstāvokļa akta (laulības) reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, šobrīd nav aizliegta un var notikt.

Papildinātas higiēnas prasības sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības uzņēmumiem

Download PDF

Otrdien, 31. martā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards izdevis grozījumus 2020. gada 20. marta rīkojumā Nr. 39 “Par pārtikas aprites papildu regulējumu ārkārtējās situācijas laikā”, papildinot to ar jaunām prasībām sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības uzņēmumiem.

1) Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā ir jāievēro šādas papildu higiēnas prasības:

Rīcības ar sadzīves atkritumiem Covid-19 inficēšanās risku mazināšanai!

Download PDF

Lai sniegtu drošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu iedzīvotājiem un mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū,  ir ieviesti papildu piesardzības pasākumi, lai nodrošinātu iedzīvotāju  veselību un vides aizsardzību. Vīrusa ierobežošanai ļoti būtiska ir iedzīvotāju atbildīga rīcība ar atkritumiem šajā laikā.
Atkritumu apsaimniekošana mājsaimniecībās, ja ir noteikta karantīna:

No 1. aprīļa spēkā stājas jauna valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība

Download PDF

Sākot no 1. aprīļa, Latvijā spēkā stājas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendēta valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība. Tā paredz, ka ārsti Latvijā, tāpat kā Igaunijā, Lietuvā un tādās turīgās valstīs kā Vācijā, Somijā, Nīderlandē, Dānijā, Zviedrijā un citās Eiropas valstīs, kompensējamo zāļu A saraksta receptēs norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekās no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa.

Lauku partnerība „Sēlija” izsludina LEADER projektu konkursa 8. kārtu

Download PDF

Biedrība Lauku partnerība „Sēlija” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 8.kārtu Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam 19.2.pasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros apstiprinātās sabiedrības virzītās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.

Plašāk: https://lpselija.lv/

Jēkabpils novada domē deputātu maiņa

Download PDF

Deputātes Baibas Čākures vietā uz prombūtnes laiku deputāta pienākumus veiks Normunds Krīvāns.

2020. gada 11. februārī tika saņemts deputātes Baibas Čākures iesniegums par domes deputāta pilnvaru nolikšanu uz laiku atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3¹.panta trešajā daļā noteiktajiem gadījumiem. Domes priekšsēdētājs A.Vanags, atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3¹.panta ceturtajā daļā noteiktajai kārtībai,  2020. gada 27. februāra sēdē paziņoja par deputātes Baibas Čākures pilnvaru nolikšana uz laiku.

Rokasgrāmata skolām “Latvija māca un mācās attālināti! #MāciesMājās ”

Download PDF

Spied uz attēla, lai lasītu!

Izglītības un zinātnes ministrija ir sagatavojusi skolām rokasgrāmatu “Latvija māca un mācās attālināti! #MāciesMājās ”

Rainelda Muižniece,
Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos

Jēkabpils novada pašvaldība nolemj pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa 1. ceturkšņa samaksas termiņu

Download PDF

Sakarā ar Saeimā pieņemtā likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4.punktā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros, Jēkabpils novada pašvaldība 26. marta domes sēdē nolēma pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu, kas maksājams 2020. gada 31. martā uz 2020. gada 15. maiju. Termiņa pārcelšana nozīmē, ka līdz 15.maijam par maksājumiem netiks aprēķināta nokavējuma nauda.

Arī mežā nevajag drūzmēties!

Download PDF

Drūzmēties nevajag! Laikā, kad Valstī ir ārkārtējā situācija saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu un iedzīvotāji tiek mudināti nedrūzmēties veikalos, bet doties dabā, Valsts meža dienests aicina, paturēt prātā, ka arī mežā jāievēro distance un jāizvairās no tuva kontakta ar citiem cilvēkiem.

Valsts meža dienests atgādina – Dodoties uz mežu pastaigā vai vērot dabas skaistumu, sērkociņus vai šķiltavas  labāk atstājiet mājās. Atrodoties mežā, nekādā gadījumā nekuriniet ugunskuru un necepiet desiņas, un, vispār, neveiciet nekādas darbības ar uguni. Atcerieties – MEŽS un uguns nav sabiedrotie!

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv