Daily Archives: 21/11/2019Neparastā vēstures stunda Rubeņu pamatskolā

Download PDF

 

Šogad Rubeņu pamatskolā Lāčplēša dienu aizvadījām ļoti patriotiskā garā.

No sākuma pusdienojām pie ugunskura skolas pagalmā, bet pēc tam 6. – 9. klašu skolēni devās patriotiskā pārgājienā par godu Augškurzemes partizāņu pulkam.

Skolēni tika sadalīti divās komandās. Katrai komandai līdzi devās arī divi skolotāji. Komandas,   mērojot ceļu uz partizāņu piemiņas  vietu  Asarē, sastapās ar dažādiem nebūt tik viegliem uzdevumiem. Piemēram – vēsturisku ēku atrašana pēc fotogrāfijas, dažādu senu priekšmetu atpazīšana ar aizsietām acīm, vēstures faktu un jēdzienu sagrupēšana, pirmās palīdzības sniegšana, partizānu atpazīšana u.c.  Šie  uzdevumi pārbaudīja mūsu vēstures zināšanas, acu veiklību un atjautību, kā arī komandu spēju sadarboties. Katram uzdevumam bija atvēlētas  5 minūtes, pēc  katra tā veikšanas, pasākuma rīkotāji – 9. klase,  ar monētām novērtēja darba kvalitāti, spēju sadarboties un cik ilgā laikā uzdevums paveikts.

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Zasas vidusskolā

Download PDF

01.10.2019.

Krievu nama jeb krievu kultūras centra apmeklējums

Pirms došanās uz krievu kultūras centru Daugavpilī, krievu valodas un klases stundās mēs pārrunājām tēmas -,,Cittautu kultūras iezīmes Latvijā”, ,,Krievu tautas kultūra, tradīcijas, to iepazīšana”.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv