Daily Archives: 10/05/201929. jūnijā VII Sēlijas Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā” svinēsim Jēkabpils novadā

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

29. jūnijā Jēkabpils novada Ābeļos, gleznainā vietā pie Daugavas krasta, svinēsim nu jau 7. Sēlijas novadu apvienības Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā”.

Izsludina pieteikšanos jauniešiem tūrisma sacensībās Baltkrievijā

Download PDF

Izsludina pieteikšanos Jēkabpils novada jauniešu komandas pārstāvniecībai Šarkovščinas rajona (Baltkrievijā) atklātajās tūrisma sacensībās (dažādās sporta disciplīnās).

Jēkabpils novada pašvaldība aicina 14 Jēkabpils novadā deklarētos jauniešus vecumā no 18-25 gadi pieteikties dalībai Šarkovščinas rajona (Baltkrievijā) atklātajās 2019.gada tūrisma sacensībās, kas norisināsies  no šī gada 14.-16. jūnijam.

Disciplīnas:

Rubeņu pamatskolā viesojas Zinātnes teātris

Download PDF
23. aprīlī Rubeņu pamatskolā projekta „Skolas soma” ietvaros viesojās Zinātnes teātris no Rīgas, lai pastāstītu nedaudz no ķīmijas vēstures. Skolēni tika sadalīti trīs vecuma grupās.
Sākumā skolēnus iepazīstināja ar Latvijā dzimušo un strādājošo Nobela prēmijas laureātu ķīmiķi Vilhelmu Ostvaldu, kas to saņēma par katalīzes pētījumiem, kā arī fundamentālo principu izpēti attiecībā uz ķīmisko līdzsvaru un ķīmisko reakciju ātrumu.

Rokdarbu izstāde „Cauri gadsimtiem” Rubeņu pamatskolā

Download PDF

Rubeņu pamatskolā no 15. –  23. aprīlim bija skatāma rokdarbu izstāde. Tradicionāli katru gadu tiek rīkotas skolēnu darbu skates. Šogad piedalīties aicinājām arī skolēnu vecākus, vecvecākus, pagasta iedzīvotājus.

Izstādes Kalna bibliotēkā

Download PDF
Maijā Kalna bibliotēka apmeklētājiem piedāvā divas izstādes.

No 7. līdz 31. maijam bibliotēkā skatāma Jēkabpils Galvenās bibliotēkas sagatavotā izstāde „Melodiju burvis no Saukas „Lejas Arendzāniem”.

Ja Latvijas mūzikas kultūras kanonā Jēkabpils pusi pārstāv Jāzeps Vītols, tad Saukas pagastā viena no kultūras mantojuma personībām nenoliedzami ir Jāzepa Vītola audzēknis Latvijas Valsts konservatorijā Arvīds Žilinskis (1905 – 1993). Nākamā gada 31. martā komponistam atzīmēsim 115. dzimšanas dienu.
Sagaidot komponista jubileju, ir izveidota foto izstāde no 23 fotogrāfijām, kuras publicēšanai laipni piedāvājis komponista dēls Valts Žilinskis.

Neatkarības atjaunošanas svētki sagaidīti ar dziesmām

Download PDF

Kopš 2015. gada 4. maiju Latvijā dēvē ne tikai par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, bet arī par Baltā galdauta svētkiem.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv