Daily Archives: 04/10/2018Jēkabpils novada Izglītības un kultūras pārvalde sveic Skolotāju dienā!

Download PDF

Baltu vienības diena Ābeļu skolā

Download PDF
Kopš 2000. gada Latvijā un Lietuvā 22. septembri atzīmē kā Baltu vienības dienu. Ābeļu pamatskolas 6.–9. klašu skolēni Baltu vienības dienu svinēja 21. septembrī.
Saules kauja (lietuviešu: Saulės mūšis jeb Šiaulių mūšis; vācu: Schlacht von Schaulen) bija viena no lielākajām Ziemeļu krusta karu kaujām, kas notika 1236. gada 22. septembrī pie Saules zemes ziemeļu robežas. Tajā žemaišu un zemgaļu karaspēks Vikinta vadībā iznīcināja apvienoto krustnešu karaspēku, kurā ietilpa gan ārzemju bruņinieki, gan Zobenbrāļu ordeņa mestra Folkvīna un viņa sabiedrotā Pleskavas kņaza karaspēks, gan arī katoļu ticībā pārgājušo vietējo līvu, letgaļu un igauņu vasaļu karavīri.

Ābeļu skolēni Dzejas dienās Tadenavā

Download PDF
Tadenava – Raiņa, īstajā vārdā Jāņa Pliekšāna, bērnības mājas. Tagad tajās ierīkots muzejs, kurā caur spēlēm ir dota iespēja izstaigāt Raiņa bērnības takas.

Īstenots projekts pašvaldības ceļa pārbūvei Rubenes pagastā

Download PDF

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Šī gada septembra mēnesī tika pabeigti pārbūves darbi Jēkabpils novada pašvaldības ceļam “Alkšņi – Muktāni” Rubenes pagastā, kuri tika veikti projekta Nr. 17-05-A00702-000096 “Ceļa nr. 4-11 “Alkšņi – Muktāni” pārbūve Jēkabpils novada Rubenes pagastā” ietvaros.

Viens labs brauciens!

Download PDF

Piektdien cēlāmies agrāk nekā parasti, jo devāmies, kā skolotāja teica, mācību ekskursijā uz Rīgu. Ceļā skolotājas ieteica skatīties, kāds izskatās rudens, bet mums gribējās parunāties, pasmieties, paēst un paspēlēties. Rīgā vispirms devāmies uz Leļļu teātra izrādi “Un atkal Pifs..”. Tas tik bija jautri-smējāmies, dziedājām un jutām līdzi Pifam, kuram nepatikšanas sagādāja kaķis Herkuless. Pēc izrādes uzzinājām, ka katras biļetes cena būtu 9 eur, bet mēs izrādi skatījāmies neko nemaksājot. Paldies tiem labajiem cilvēkiem, kuri sagādāja mums šo jauko dāvanu!

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv