Monthly Archives: jūnijs 2018Jēkabpils novadu svētkos pārstāvēs 8 kolektīvi

Download PDF

Jēkabpils novadu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkos šogad pārstāvēs 8 kolektīvi: Jēkabpils novada jauktais koris “Putni”, Leimaņu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Deldze”, Rubenes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rasa” un jauniešu deju kolektīvs “Laude”, Zasas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Solis” un jauniešu deju kolektīvs “Landi”. Dignājas pagasta folkloras kopa “Dignōjīši” un Rubenes pagasta folkloras kopa “Kāre”. Kopā 170 dalībnieki. Svētku gājienā 1. jūlijā Jēkabpils novada kolektīvi pārstāvēs Sēlijas reģionu, uzsākot gājienu aptuveni 17.50.

1. jūlijā jāpaceļ karogs

Download PDF
Pamatojoties uz Latvijas valsts karoga likuma 7. panta ceturto daļu un sakarā ar XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI deju svētkiem, kuri notiks no 30. jūnija līdz 8. jūlijam un ņemot vērā, ka Latvijas galvaspilsētā notiks nozīmīgi svētku atklāšanas pasākumi, tajā skaitā arī vērienīgs Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens, ar Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja Aivara Vanaga 29. jū­nija rīkojumu noteikts 1. jūlijā pacelt Latvijas valsts karogu pie pašvaldības ēkām un pašvaldībai piederošām dzīvojamām ēkām Jēkabpils novada teritorijā.

Arī novada iedzīvotāji tiek aicināti pacelt Latvijas valsts karogu pie savām dzīvojamām ēkām.

Šogad 9. jūlijs Latvijā būs brīvdiena

Download PDF

Šogad pirmo reizi tiks piemērots likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” noteiktais, ka gadījumā, ja svētku diena – Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena – iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darba dienu nosaka par brīvdienu. Tātad šogad 9. jūlijs Latvijā būs brīvdiena.

Tā, kā šī svētku diena ir pirmo reizi, Labklājības ministrija skaidro:

Zāļu vakars Kalna pagastā

Download PDF
21. jūnija vakarā Kalna kultūras nams, sadarbībā ar Mežzemes bibliotēku, rīkoja pasākumu Zāļu vakars – Izgaismo Latviju.

Lapenes atklāšana “Mežvijās”

Download PDF

2018. gada 9. jūnijā Jēkabpils novada Mežgales ciematā norisinājās skaists notikums – svinīgi tika atklāta lapene, kura tika izbūvēta projekta Nr. 17-05-AL24-A019.2203-000005 “Pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošana Sociālās aprūpes nama “Mežvijas” iemītniekiem Leimaņu pagastā” ietvaros.

27. jūlijā Jēkabpilī luga „No saldenās pudeles”

Download PDF

Šajā vasarā „Pannas Teātris” skatītājiem piedāvā jaunu brīvdabas izrādi – īsti latvisku un visiem pazīstamu Rūdolfa Blaumaņa komēdiju “No saldenās pudeles”. Jaunā izrāde, kas pirmizrādi piedzīvoja Līgo vakarā, 23. jūnijā, Siguldas pilsdrupu estrādē, jūlijā un augustā viesosies arī citās Latvijas pilsētās.

Jēkabpils novadā ciemojas humānās palīdzības delegācija no Vācijas

Download PDF
Šī gada astotajā jūnijā tika sagaidīti Jēkabpils novada draugi, humānās palīdzības delegācija no Vācijas. Tomass Bīlers, Hardijs Kortmans, Johans Gocs, Svens Cāns ieradās tieši no lidostas, kur ciemiņus sagaidīja tulkotāja Silvija Raģele, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags, izpilddirektors Jānis Subatiņš un sociālā darbiniece Eva Zeipe-Mača.

No 1. jūlija Latvijā tiks ieviesti divi specializēto audžuģimeņu veidi

Download PDF

No 1. jūlija Latvijā tiks ieviesti divi specializēto audžuģimeņu veidi – krīzes audžuģimenes, kurām jāuzņem bērns (t.sk. zīdainis, no vardarbības cietušais, ar funkcionāliem traucējumiem) jebkurā diennakts laikā, un specializētās audžuģimenes bērniem ar invaliditāti, kuriem izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Abas specializācijas vienlaikus iegūt nevarēs.

Aicina iedzīvotājus pieteikties bezmaksas smēķēšanas atmešanas nodarbībām

Download PDF

Aicinām Jēkabpils un Jēkabpilij tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*. Nodarbības būs bez maksas un notiks no 18.jūlija  līdz 8.augustam, Ābeļu tautas namā, Brodos, Ābeļu pagastā, Jēkabpils novadā.

Informatīvā smēķēšanas atbalsta grupas nodarbība notiks trešdien, 18.jūlijā no plkst. 11:00 – 12:30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Ingu Dreimani, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās 3 atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā, trešdienās, sākot no 25. jūlija, no plkst. 11:00 – 14:00.

Pilnvara – kam un kādās situācijās nepieciešama?

Download PDF

Visbiežāk cilvēki izdod pilnvaru kādai citai personai pārstāvēt savas intereses, ja plānotā darījuma vai lēmuma pieņemšanas laikā nav Latvijā, ja nav vēlēšanās pašam ar konkrēto jautājumu nodarboties vai ir pārliecība, ka kāds cits to izdarīs labāk, kā arī tad, ja savu interešu pārstāvība jāuztic profesionālim, piemēram, valsts iestādēs vai tiesas procesā. Tā liecina Latvijas zvērinātu notāru novērojumi, katru gadu sagatavojot ap 40 000 dažādu pilnvaru.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv