Daily Archives: 18/01/2018Biedrības Lauku partnerība „Sēlija” paziņojums

Download PDF

Biedrība Lauku partnerība „Sēlija”  izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 4. kārtu Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam 19.2.pasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros apstiprinātās sabiedrības virzītās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.

PLAŠĀK LASI ŠEIT >>

Ziņo par putniem dārzā

Download PDF
Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Latvijas Ornitoloģijas biedrība‎” izsludinājusi aktivitāti “Ziņo par putniem dārzā”. Vienas stundas laikā kādā no akcijas dienām jāsaskaita, cik un kādu sugu putni uzturas dārzā vai pie barotavas.

Noteikumi:
1) jāizvēlas vieta dārzā (parkā vai kapsētā) ar labu skatu – vislabāk putnu barotavas vai putnu barošanās vietas tuvumā. Putnus var vērot arī no iekštelpām (piemēram, novērojot putnu barotavu). Putnu skaitīšana piekrastes zonās vai tml. nav šī projekta uzmanības centrā. Mērķis ir skaitīt putnus dārzā.

2) 2018. gada 26., 27. vai 28. janvārī jāizvēlas precīzi viena stunda, kad esat pilnībā brīvs. Jāpieraksta katras novērotās putnu sugas lielākais skaitlis, ko vienlaikus redzat vienā vietā. Piemēram, pirmo reizi jūs ieraudzījāt četrus mājas zvirbuļus, pēc 10 minūtēm – divus mājas zvirbuļus, pēc 30 minūtēm

Vardarbībā cietušos aicina izmantot valsts apmaksātus rehabilitācijas pakalpojumus

Download PDF

Lai saņemtu palīdzību un atbalstu, Labklājības ministrija aicina no vardarbības cietušos pieteikties valsts apmaksātiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem visā Latvijā. Tie ietver speciālistu konsultācijas un atbalstu, kā arī 30 dienu rehabilitācijas kursu ar izmitināšanu.

„Kā liecina statistika, vardarbība “dzīvo” tieši ģimenē un cietušajiem dara pāri viņu vistuvākie cilvēki. Lai palīdzētu tikt pāri šādām dzīves situācijām, valsts var nodrošināt ne tikai tiesisku aizsardzību un juridisku atbalstu, bet sniegt arī sociālu un psiholoģisku palīdzību,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Konkurss “Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017”

Download PDF

Labklājības ministrija (LM) no 16.janvāra līdz 15.februārim izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017.”. Konkursa mērķis ir apzināt un pateikt paldies sociālajiem darbiniekiem Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā un popularizē sociālā darbinieka profesiju Latvijā.

Pretendenti tiek izvirzīti un vērtēti šādās nominācijās:
·        Labākais iedzīvotāju izvirzītais sociālā dienesta sociālais darbinieks Latvijā 2017
·        Labākais iedzīvotāju izvirzītais nevalstiskā sektora sociālais darbinieks Latvijā 2017
·        Labākais darba devēja izvirzītais sociālās institūcijas vadītājs Latvijā 2017
·        Labākais darba devēja izvirzītais sociālais darbinieks Latvijā 2017

2018. gadā Latvijā ceļa remontdarbi plānoti 152 valsts autoceļu objektos

Download PDF

2018. gadā valsts autoceļu tīklā plānoti darbi 152 objektos, no tiem 26 būs finansēti no Eiropas Savienības (ES) fondiem, bet 126 – no valsts budžeta. Kopumā dažādu veidu darbi plānoti 1200 kilometros. 2018. gadā no valsts budžeta valsts autoceļu tīklam būs pieejami 183 miljoni eiro, bet no Eiropas Savienības fondiem – 124 miljoni eiro. Kopumā šogad valsts autoceļu remontdarbiem un uzturēšanai būs pieejami 307 miljoni eiro, kas ir par 35,8 miljoniem vairāk nekā pērn.

J.Akurateram veltīta atmiņu pēcpusdiena „Jaunsudrabiņš ciemos pie Akuratera”

Download PDF
 
15. janvārī Ābeļu pagasta muzejā notika Jāņa Akuratera 142. dzimšanas dienai veltīts pasākums „Jaunsudrabiņš ciemos pie Akuratera.”

Tā kā Jānis Jaunsudrabiņš un Akuraters bija vienaudži un labi pazīstami, protams, Jaunsudrabiņš vēlējās apsveikt Akurateru un „nāca ciemos” nevis tukšām rokām, bet bagātām „dāvanām”: fragmentiem no „Baltās grāmatas”, dzejoļiem.

19. janvārī lekcija Zasas vidusskolā

Download PDF

19. janvārī plkst.16:30 Zasas vidusskolā lekcija “Kā veidot veselīgus digitālo ierīču lietošanas paradumus ģimenē?”. Lekciju sniegs lektore Santa Ločmele. Aicināti vecāki, pedagogi no visām novada skolām, kā arī citi interesenti!

Olita Spēka

CFLA aicina uz semināru par ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā

Download PDF

Otrdien, 30. janvārī, notiks informatīvs seminārs par projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta saņemšanai jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā šim mērķim pieejams ERAF finansējums vairāk nekā 34 miljonu eiro apmērā.

 Seminārā Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pārstāvji sniegs informāciju  par programmas būtiskākajiem nosacījumiem  un sasniedzamajiem rezultātiem, kā arī projektu iesniegumu sagatavošanas un vērtēšanas jautājumiem. Tāpat speciālisti sniegs atbildes uz interesentu jautājumiem. Seminārs notiks 30. janvārī  plkst. 11.00 Ekonomikas ministrijā Rīgā, Brīvības ielā 55. Semināru būs iespējams vērot arī tiešraidē CFLA mājaslapā. Pieteikšanās semināram un tā darba kārtība pieejama CFLA mājaslapā.

19. janvārī filmas “Latvija man sirdī” izrāde Leimaņos

Download PDF

19. janvārī plkst. 14:00 Leimaņu Tautas namā filmas “Latvija man sirdī” demonstrēšana. Ieeja – bezmaksas.

Gints Audzītis

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv