Daily Archives: 13/09/2017LVC aicina informēt par vējā kritušajiem kokiem un applūstošajiem autoceļiem

rains

Ņemot vērā meteorologu prognozes par spēcīgām vēja brāzmām un lietu tuvākajā diennaktī, VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) aicina iedzīvotājus informēt par vējā brāzmās uz autoceļiem kritušajiem kokiem, un applūdušajiem vai izskalotajiem autoceļu posmiem, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozes, tuvākajās dienās Kurzemes piekrastē gaidāma vēja pastiprināšanās, kas brāzmās var sasniegt 19- 24 metrus sekundē.

Stiprā vēja dēļ uz ceļiem var tikt sagāzti nolauztie koki un to zari, tādejādi radot šķēršļus satiksmei, kā arī var tikt nodarīti bojājumi satiksmes organizācijas līdzekļiem – ceļa zīmēm, apgaismojumam u.c.

Tāpat prognozes liecina par ilgstošu lietu Latgalē un Kurzemē, kas var izraisīt strauju ūdens līmeņa paaugstināšanos upēs un grāvjos ceļmalās, kas, pārplūstot ūdenim un veidojoties sanesām, var nodarīt būtiskus bojājumus autoceļiem un apgrūtināt satiksmi pa tiem.

LVC un autoceļu uzturētāju – VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) – speciālisti katru dienu apseko valsts autoceļus, taču apsekot katru ceļu kilometru katru dienu nav iespējams, un tieši autovadītāji ir tie, kas pirmie ierauga problēmas, kas rodas uz autoceļiem. Tāpēc LVC aicina autobraucējus informēt sniegt informāciju par visām valsts autoceļu tīklā sastaptajām problēmām, lai uzturētāji varētu operatīvi reaģēt.

Par vēja brāzmās kritušajiem kokiem un lietavu dēļ applūstošajiem vai izskalotajiem valsts autoceļiem, aicinām informēt, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555.

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Komunikācijas daļa

15. septembrī Dzejas dienu pasākums Dignājas bibliotēkā

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

15. septembrī plkst. 16.00 Dignājas bibliotēkā notiks dzejas dienu pasākums bērniem “Kad kļavu lapas sārtojas”. No 20. septembra Dignājas bibliotēkā apskatāma Ilonas Švābes fotogrāfiju izstāde.

Aicinām piedalīties apmācībās “Zero waste”

jurgita

Projekta “Attīstības izglītības pasākumu īstenošana Jēkabpils novada pašvaldībā caur komunikāciju” ietvaros tiek organizēt apmācības Jēkabpils novada  iedzīvotājiem ‘Zero waste”.Projekta mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz attīstības izglītības aktualitāti mūsdienu pasaulē, kā arī sekmēt attīstības izglītības integrēšanu pašvaldības aktivitātēs un neformālajā izglītībā, Jēkabpils novadā.

Apmācības norisināsies 19.septembrī, plkst. 18.00, Dignājas sabiedriskajā centrā ( Dignājas pamatskolā). Dalība apmācībās bez maksas.

Apmācību tēma – Zero waste, jeb dzīve bez atkritumiem.

“Tā ir filozofija, kura iedrošina pārdomāt mūsu ikdienu – ko, cik daudz un kā patērējam. Vienkārši sakot, padomāt un pārbūvēt modeli, kā dzīvojam, patērējam un metam lietas ārā. Zero Waste ir par citādu resursu ciklu, pie kāda esam pieraduši. No nopirku, palietoju vai nepalietoju un izmetu uz varbūt varu iztikt, lietot atkārtoti vai uztaisīt, un tad šķirot”/seekthesimple.com/

Apmācības norisināsies divās daļās: Pirmā daļa –  lekcija par to, kas ir Zero waste , otrā apmācību daļa- praktiska nodarbība par to, kā mājas apstākļos pagatavot zobu pastu (materiāli tiks nodrošināti).

Apmācības jauniešiem “It as a tool”

jurgita

Projekta “Attīstības izglītības pasākumu īstenošana Jēkabpils novada pašvaldībā caur komunikāciju” ietvaros tiek organizēt apmācības Jēkabpils novada  jauniešiem ‘It as a tool”.  Projekta mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz attīstības izglītības aktualitāti mūsdienu pasaulē, kā arī sekmēt attīstības izglītības integrēšanu pašvaldības aktivitātēs un neformālajā izglītībā, Jēkabpils novadā.

Klikšķini uz Lasīt tālāk, lai uzzinātu vairāk!

Šonedēļ tiek uzsākta dižkoku novērtēšana

lvaf

2014.gadā biedrība “Augšzemes lauku NVO apvienība” realizēja Latvijas vides aizsardzības fonda projektu. Apsekojot Jēkabpils novada teritoriju, tika noteikti 65 dižkoki. Dižkoku stāvoklis bija ļoti dažāds. Bija koki, kas auga sakoptā vidē un bija koki, kas cīnījās par izdzīvošanu un, diemžēl arī tādi, kas jau gājuši bojā. Tāpēc nolēmām turpināt iesākto darbu un mēģināt palīdzēt zemju īpašniekiem, kuru īpašumos aug dižkoki. Šogad Latvijas vides aizsardzības fonds ir atbalstījis biedrības “Augšzemes lauku NVO apvienība” projektu “Jēkabpils novada dabas vērtību – dižkoku – saglabāšana un sabiedrības izglītošana”.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv