Daily Archives: 16/05/2017Biedrība “Lauku partnerība Sēlija” izsludina gadskārtējo jaunrades konkursu „Vedējs 2017”

Lauku partnerības “Sēlija” rīkotā radošā konkursa “VEDĒJS” noslēguma pasākumā tā  dalībnieki nokļūst mūsu tautas svētku atmosfērā, kas līdzīga Dziesmu svētkiem. Kāpēc? Vienkopus sanākuši cilvēki ar piederības sajūtu savai tautai, savam stūrītim zemes – savam pagastam, saviem cilvēkiem. Tie ir labo vārdu svētki Vedēja nosaukuma cienīgiem lauku cilvēkiem. Par pozitīvi domājošiem radošiem cilvēkiem aicinām rakstīt arī šogad – konkursa norises 12.reizē.

Par ko rakstīt:

  1. Par pozitīvi domājošiem radošiem cilvēkiem Jūsu pagastā.
  2. Par jauniešiem, kas veiksmīgi iekļāvušies pagasta dzīvē un mēģina to padarīt daudzkrāsaināku.
  3. Par vietējiem uzņēmējiem, kuri ne tikai veiksmīgi vada savu uzņēmumu/saimniecību, bet arī piedalās pagasta pasākumos un atbalsta tos materiāli.

Līdz 1. jūnijam vēl var pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2017”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2017”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Atgādinām, ka konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2017” tiks vērtēti nominācijās – “Gada lauku saimniecība”, kurā vērtēs augkopības, piena un gaļas ražošanas saimniecības, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Bioloģiskā lauku saimniecība”, kā arī “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jāiesniedz SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2017. gada 1. jūnijam.

Akcijā “Atpakaļ uz skolu 2017” Zasas vidusskolēni iepazīst Eiropas Savienību

Akcija “Atpakaļ uz skolu 2017” norisinājās no 20. marta līdz 12. maijam. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas lietu eksperti devās uz Latvijas skolām, lai ar jauniešiem dalītos savā darba pieredzē un zināšanās par Eiropas Savienību.

Izskanējis Pēdējais zvans un koncerts “Paldies tev, māt!” Zasas vidusskolā!

13. maijā skolas zālē pulcējās viss skolas kolektīvs, lai sveiktu 9. un 12. klašu skolēnus Pēdējā zvana dienā. 9. klase ir lielākā klase skolā – 16 skolēni, audzinātāja I.Kliģe un 12.klase mazākā – 4 skolēni, audzinātāja B.Gabranova. Smaržoja meijas un pavasara ziedi, un gaisā virmoja uztraukums, un skolēnu sejās bija priecīgs saviļņojums.

Baltā galdauta svētki Dunavā

4. maijā tagadējie un bijušie dunavieši pulcējās uz Baltā galdauta svētkiem par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai. Pasākums sākās ar kultūras nama vadītājas A.Ozoliņas uzrunu un trīs baltu hortenziju stādīšanu.

“Ļaudis un Darbi” / MAIJS 2017

Spied uz attēla, lai lasītu!

Spied uz attēla, lai lasītu!

Baltā galdauta svētki Dignājā

Ieskauj Latviju sirdī,
Ieskauj Latviju domās!
Saulainas sajūtas rodas,
Latvija viena mums dota.
/Aija Celma/
Arī Dignājā 5. maijā notika Baltā galdauta svētki. Pie mums ciemojās dzejniece Aija Celma un iepazīstināja ar savu dzeju. Kad oficiālā daļa bija beigusies, mēs mājīgā gaisotnē ieslīgām sarunās par dažādām tēmām.
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv