Daily Archives: 13/05/201726. maijā doties uz Raiņa muzeju “Tadenava” vērot Valmieras drāmas teātra izrādi “Bērns vārdā Rainis”!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

26. maijā plkst. 13.00 Raiņa muzejā “Tadenava” Jēkabpils novada Dunavas pagastā būs skatāma Valmieras drāmas teātra izrāde “Bērns vārdā Rainis”. Izrāde paredzēta sākumskolas vecuma bērniem kopā ar viņu vecākiem. Ieeja ir bez maksas.

Iespēja pieteikties praksei pašvaldību vēlēšanu iecirkņos

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Lai dotu iespēju iepazīties ar vēlēšanu iecirkņa komisijas darba pienākumiem un veicinātu jauniešu interesi un izpratni par vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) arī šogad aicina jauniešus pieteikties praksei vēlēšanu iecirkņos.

Senioru pēcpusdiena Ābeļos

22. aprīlī Ābeļu Tautas namā notika Senioru pēcpusdiena, uz kuru tika aicināti visi Ābeļu pagastā dzīvojošie seniori. Pasākums notiek katru gadu pavasarī, lai sveiktu pusapaļo un apaļo gadu jubilārus, šogad to bija daudz – 45, lai satiktos, lai iedvesmotu jauniem darbiem, lai ikdienu padarītu krāsaināku, priecīgāku.

Mana Latvija

Latvijas Valsts simtgades svinības ir iespējama godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Baltā galdauta svētku ieskaņa Ābeļos

3. maijā, Latvijas valsts simtgades svinību ieskaņās un Latvijas valsts Neatkarības pasludināšanas priekšvakarā, uz Baltā galdauta svētku ieskaņas pasākumu pie Ābeļu Tautas nama uz kopīgu kopā būšanu pulcējās biedrības “Ābeļzieds” un rokdarbu klubiņa “Bitītes” dalībnieces.

Tikšanās Slates bibliotēkā

Slates bibliotēka 29.04. aicināja uz tikšanos ar rakstnieci Māru Jakubovsku.
Mazliet par rakstnieci…
Māra Jakubovska ir dzimusi un izaugusi Jēkabpilī, bet nu jau piecpadsmito gadu dzīvo Lielvārdē.

Rokdarbu izstāde Kalna bibliotēkā

No 18. aprīļa līdz 20. maijam Kalna bibliotēkā skatāma rokdarbu izstāde, kurā eksponēti 93 darbi, kurus darinājušas Kalna pagasta rokdarbnieces. Tie ir gan adījumi, krāšņi tamborējumi un izšuvumi, filcējumi, gan citās tehnikās darināti darbi. Priecē krāsu daudzveidība un raksti cimdos, zeķēs, segās un sedziņās, lakatos, galdautos un citos darbos.

Teātru festivāls “Laipiņa”

29. aprīlī Rubenes KN bērnu teātra pulciņš ”Dadzīši” piedalījās bērnu un jauniešu teātru festivālā „Laipiņa” Jēkabpilī. Šeit mums bija iespēja ne tikai vērot citu kolektīvu sniegumu, bet arī nodemonstrēt savas prasmes, piedāvājot skatītāju vērtējumam ludziņu ”Balle vistu kūtī”. Bijām gana uztraukušies, bet arī apņēmības pilni parādīt ko protam ne tikai uz savas, bet arī uz Jēkabpils TN skatuves. Vislabākais novērtējums bija skaļie aplausi un bērnu sirsnīgie smiekli skatītāju zālē.

Novada amatnieki pavasara gadatirgos

Sākoties pavasara sezonai, sarosījušies arī Jēkabpils novada amatnieki. Lai gan biedrības ,,Ūdenszīmes’’ dalībnieki regulāri dodas uz tuvākiem un tālākiem tirdziņiem un pasākumiem, ar kopēju novada stendu aprīļa vidū paviesojāmies Gulbenes Lieldienu tirgū, bet aprīļa beigās – pirmajā RADU tirgū Jaunjelgavā. Gadatirgus apmeklētāji varēja iegādāties ,,Ūdenszīmju’’ stikla un koka izstrādājumus, Gundara Velvika pinumus, kā arī Baibas Čākures sapņu ķērājus un laimes pakavus. Protams, interese bija arī par Sēlijas un Jēkabpils novada informatīvajiem bukletiem, arī ,,Ūdenszīmju’’ šī gada pasākumu plānu.

Aizvadīta lekcija par onkoloģiju pieaugušajiem

24. aprīlī projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros Jēkabpils novada Ābeļu pagasta tautas namā norisinājās lekcija par „Onkoloģijas profilaksi”. Lekciju vadīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārsts – onkologs ķīmijterapeits Grigorijs Plakhins. Ārsts skaidroja kas ir onkoloģiskās saslimšanas, ka audzējs vēl nenozīmē ka pacienta diagnoze ir vēzis. Lekcijā uzzinājām par valsts skrīninga programmu, kā arī ārsts izskaidroja kādas ir pieejamās pārbaudes atsevišķi sievietēm un vīriešiem, skaidroja ko darīt saņemot rezultātus.
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv