Visi jaunumi: Lauksaimniekiem un uzņēmējiemMedību tiesības un medījamo dzīvnieku postījumi

Saskaņā ar Medību likuma 29. pantu zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs ir atbildīgs par medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem un zaudējumiem savā īpašumā (valdījumā) esošajā zemē, ja medību tiesības nav nodotas citam medību tiesību lietotājam.

Savvaļas medījamie dzīvnieki vislielākos zaudējumus lauksaimniekiem nodara pavasaros un vasaras nogalē – ražas laikā. Lielākie lauku postītāji ir staltbrieži un meža cūkas. Savus laukus no dzīvnieku uzbrukumiem īpašnieki var pasargāt, veicot preventīvus pasākumus, kā arī savvaļas medījamos dzīvniekus medījot.

Tiek ierobežota smagā transporta pārvietošanās uz pašvaldības ceļiem!

Aicinām iedzīvotājus un novada apmeklētājus ņemt vērā, ka uz pašvaldības ceļiem tiek izvietotas zīmes, lai ierobežotu smagā transporta  pārvietošanos pa pagastu ceļiem, lai nepasliktinātu ceļu stāvokli.

Mainoties laika apstākļiem, ceļa izmantošanu kravu pārvadājumiem, saskaņot ar pagastu pārvaldēm. Ceram uz Jūsu sapratni!

Jēkabpils novada pašvaldība

Uz grants ceļiem sāk ieviest autotransporta masas ierobežojumus

Sakarā ar atkusni un nokrišņiem uz grants ceļiem praktiski visā valsts teritorijā ir sācies šķīdonis, tāpēc uz šiem ceļiem pakāpeniski tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Traktortehnikas apskates 2017.gadā

Traktortehnikas_apskates_grafiks_2017_Jekabpils_saskaņots

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.

Apskates    laikā    vadītājam     jābūt    līdzi     derīgai    atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei. No 2017.gada 30.jūnija par Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sniegtajiem pakalpojumiem varēs samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu. tālrunis 25639642 vai 29127108, vai  www.vtua.gov.lv

Ar tehnisko apskašu grafiku var iepazīties šeit >>

Seminārs par konkursu jauniešiem “Radām novadam” 23.februārī – bez dalības maksas

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo iespēju, aicinām uz informatīvu semināru 23.februārī plkst. 17.00 Zemgales reģionālajā kompetenču attīstības centra mazajā konferenču zālē Svētes i.33, Jelgavā.

Pieteikšanās semināram: liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv vai 63012155, vai 63012169

Vairāk par konkursu:  www.radamnovadam.lv.

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau ceturto gadu izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks nemainīgi pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 24. februārim apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Laureāti tiks paziņoti cildināšanas ceremonijā 3. maijā – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Raiņa muzejs “Tadenava” iekļuvis konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2016” 2.kārtā

Vidusdaugavas TV video

Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām

Jēkabpils novada pašvaldība 2017.gada 3.janvārī saņēma SIA “Jēkabpils pakalpojumi” vēstuli par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām. Ar 15.12.20116. grozījumiem, kas spēkā stājās 01.01.2017. likumā “Dabas resursu nodokļa likums” ir palielināta dabas resursu nodokļa likme par sadzīves atkritumu apglabāšanu no 12,00 EUR par vienu tonnu uz 25,00 EUR par vienu tonnu, līdz ar to SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Jānis Hauks iesaka priekšlikumu mainīt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu atkritumu radītājiem vai valdītājiem no 16,45 EUR uz 18,79 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa par vienu kubikmetru atkritumu.

Atbalsts 50% apmērā Tavas biznesa idejas attīstībai!

business

Jēkabpils biznesa inkubatorā atbalstu 50%  apmērā savas biznesa idejas attīstībai, biznesa plāna izstrādei vai jau esoša jauna uzņēmuma darbības veicināšanai būs iespējams saņemt Jēkabpils,Krustpils,Pļaviņu,Kokneses,Aizkraukles,Skrīveru,Jaunjelgavas,Neretas,Viesītes,

Aknīstes un Salas  novadu fiziskām personām (biznesa ideju autoriem), uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem.  ar atbalsta intensitāti 50%.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoru atbalsta mērķis ir attīstīt uzņēmējam tādas prasmes, lai pēc izstāšanās no inkubatora tas spētu patstāvīgi būt konkurētspējīgs un pelnošs.

Biznesa inkubators pieņem pieteikumus uz priekšinkubācijas un inkubācijas periodiem. Pieejamie atbalsta veidi inkubatorā uzņemtajiem būs sekojoši:

Tiekas Jēkabpils novada jaunie uzņēmēji

Uz forumu ,,Nāc un rodi jaunas idejas’’ pulcējās Jēkabpils novada esošie un topošie jaunie uzņēmēji.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv