Visi jaunumi: Lauksaimniekiem un uzņēmējiemJēkabpils novada “Pagastu sakoptības skate 2017” (FOTO)

Jēkabpils novadā 11., 13. un 14. jūlijā notika Jēkabpils novada “Pagastu sakoptības skate 2017”, kurā tika apciemota neliela daļa no pagastu sakoptākajām mājām, iestādēm, uzņēmumiem un ciemu teritorijām, kā arī uzklausīti saimnieki un iepazīts pats novads.

Šeit ļoti neliels ieskats dažās no skatē apciemotajām vietām >>

Jēkabpils novadā vērtē sakoptākās saimniecības, iestādes un uzņēmumus

Vidusdaugavas TV video

Piesaki uzņēmēju konkursam „Latvijas Labākais tirgotājs 2017”

Latvijas Tirgotāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību tradicionāli rīko konkursu „Latvijas Labākais tirgotājs 2017”.

Aicinām arī šogad iedzīvotājus sūtīt ieteikumus novada pašvaldībai līdz 24. jūlijam (novads@jekabpilsnovads.lv), ko izvirzīt konkursa nākamajai kārtai kā labāko tirdzniecības, ēdināšanas vai pakalpojumu uzņēmumu konkursam, un pamatojot – kāpēc.

Ar Zivju fonda atbalstu palielināti zivju resursi Bancānu ezerā

Jēkabpils novada pašvaldība īstenojusi projektu “Zivju resursu pavairošana Jēkabpils novada Bancānu ezerā”, kas īstenots Zivju fonda pasākumā “Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana”.

Izmaiņas darījumiem ar lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kas spēkā no 2017.gada 1.jūlija

Likums “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”

28.1 pants Darījumu ar lauksaimniecībā izmantojamo zemi subjekti

1) fiziskās personas, kas atbilst visiem šādiem nosacījumiem:

  • ir reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicēji Latvijas Republikā (neattiecina uz fiziskajām personām – zemnieku saimniecības īpašniekiem, kuri savu saimniecisko darbību veic, izmantojot zemnieku saimniecības organizatorisko formu);
  • rakstveidā apliecina, ka šīs zemes izmantošanu lauksaimnieciskajā darbībā uzsāks gada laikā pēc tās iegādes un nodrošinās arī turpmāk, ja zeme iepriekšējā vai tekošajā gadā ir bijusi pieteikta tiešajiem maksājumiem, vai uzsāks triju gadu laikā un nodrošinās arī turpmāk, ja zeme iepriekšējā vai tekošajā gadā nav bijusi pieteikta tiešajiem maksājumiem (Pašvaldības komisija pārbaudīs šā minētā rakstveida apliecinājuma par zemes izmantošanu lauksaimnieciskajā darbībā izpildi);

Līdz Latvijas valsts simtgadei aicina saskaitīt Latvijas dižkokus


Latvijā jau šobrīd ir saskaitīti vairāk nekā 8000 dižkoki, taču speciālisti lēš, ka tā ir vien ceturtā daļa no visiem Latvijas dižkokiem. Tādēļ, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un Dabas aizsardzības pārvalde uzsāk iniciatīvu „LV100 Dižošanās”. Tās ietvaros ikvienu aicina doties dabā un atrast vēl neapzinātos dižkokus, kā arī ar īpaša testa palīdzību noskaidrot savai personībai visatbilstošāko dižkoku.

SĒLIJA ROTĀ Viesītē

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

1. jūlijā Viesītē notiks V Sēlijas Tautas mākslas svētki .Muzeja “ Sēlija” parkā no plkst.10.00 SĒLIJAS LIELTIRGUS, kurā tiks demonstrēti senie amati, notiks meistarklases un protams tirgošanās. Dienas garumā notiks novadu tūrisma informācijas stendu prezentācijas.

No plkst. 11.00 Svētku atklāšana un ieskandināšana .Darbosies brīvā skatuve kur dižosies visi novadi. Pēc dižošanās vokālo ansambļu un folkloras kopu sadziedāšanās.
Plkst. 12.00 Viesītes katoļu baznīcā dievkalpojums. Pēc Dievkalpojums koncertēs novadnieki Aigars un Gundars Godiņi.
Plkst. 14.00 Viesītes kultūras pils izstāžu zālē Sēlijas novada gleznotāju izstādes atklāšana, kā arī tikšanās un sarunas ar māksliniekiem.
Dienā centrālajā laukumā mēģinājumi deju kolektīviem, koriem, folkloras kopām, pūtēju orķestriem svētku Lielkoncertam.
Plkst. 17.30 Svētku gājiens un 18.00 Lielkoncerts “ Sēlija rotā”, kurā piedalīsies novadu amatierkolektīvi un profesionāli mūziķi un mākslinieki, noslēgumā svētku balle.

Valsts atbalsts uzņēmējdarbībai – finanšu institūcijā ALTUM

“Attīstības finanšu institūcija Altum” ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas uzņēmējiem sniedz valsts atbalstu finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, utml.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings utml.).

Aicinām informēt par vējā brāzmās uz autoceļiem kritušajiem kokiem

Par kritušiem koku zariem un citiem šķēršļiem uz valsts ceļiem aicinām ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas informācijas tālruni 80005555.

Aktuālā informācija par satiksmes apgrūtinājumiem būvdarbu zonās valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.

Reģistrējies 3.Lauku kopienu parlamentam | 15.-18.jūnijs, Kandava

Atgādinām, ka vēl joprojām mīļi gaidām jūsu pieteikumus Lauku Kopienu parlamentam!
No 15. līdz 18.jūnijam Kandavā notiks 3.Latvijas Lauku kopienu parlaments „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde”. Parlamenta norises vieta būs Kandavas kultūras nams (Lielā iela 28), kur vienkopus pulcēsies līdz 300 aktīvo lauku iedzīvotāju, biedrību un pašvaldību pārstāvji, akadēmiķi, politikas veidotāji un citi lauku attīstības entuziasti.
Pasākuma programma

Pasākumam iespējams reģistrēties ej.uz/3LLKP. Vietu skaits ierobežots.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv