Visi jaunumi: Lauksaimniekiem un uzņēmējiemVUGD aicina līgot droši un apdomīgi!

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Jau pēc pāris dienām sāksies ilgi gaidītā Līgo un Jāņu dienas svētku ielīgošana, kur neiztikt bez ugunskuru kurināšanas, peldēšanās, atpūtas dabā un dažādām jautrām izdarībām. Lai Līgo un Jāņu dienu svinēšanu neaptumšotu nelaime, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka jautra svētku svinēšana nav tas pats, kas neapdomīga un pārdroša rīcība!

Par darbu vasaras brīvlaikā skolēniem un viņu vecākiem

Download PDF

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par bērnu, kurš ir vecumā līdz 19 gadiem un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, ja bērns strādā vasaras brīvlaikā (no 1. jūnija līdz 31. augustam).

Nodokļu piemērošana, izīrējot privātīpašumu

Download PDF

Arvien biežāk fiziskās personas iznomā vai izīrē sev piederošu kustamu (piemēram, automašīnu) vai nekustamu (piemēram, dzīvokli, zemes gabalu) mantu. Apskatīsim, ko par šādā veidā gūtu ieņēmumu aplikšanu ar nodokli nosaka normatīvie akti un kas jāievēro, lai nebūtu pārpratumu vai nepatikšanu ar Valsts ieņēmumu dienestu, gūstot šādus ieņēmumus. Rakstā apskatīti nodokļu piemērošanas jautājumi, bet ne juridiskās nianses, kas jāievēro, sagatavojot līgumus.

Iedzīvotājus uztrauc iecere veidot vēja ģeneratoru parku Aknīstes un Jēkabpils novadā

Download PDF

Vidusdaugavas televīzijas video

PAZIŅOJUMS par SIA „AB-FARM” hibrīda elektrostaciju parku „Domenieki” būvniecības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu

Download PDF

Publicēts 2019. gada 12. jūnijā laikrakstos „Ļaudis un Darbi” un „Aknīstes novada vēstis”, 2019. gada 6. jūnijā “Brīvā Daugava”.

Paziņojums par paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) sākotnējo sabiedrisko apspriešanu

Paredzētās darbības nosaukums: Hibrīda elektrostacija ,,Domenieki”.

Ierosinātājs: SIA „AB-FARM”, reģ.Nr. 45403028925

 Paredzētās darbības iespējamās norises vietas:

Aknīstes un Jēkabpils novados tiek plānots uzcelt lielāko hibrīdveida elektrostaciju Latvijā

Download PDF

SIA «AB-Farm» Jēkabpils un Aknīstes novadu teritorijā plāno izveidot hibrīda – vēja un saules elektrostaciju “Akniste Energy”. Tā varētu atrasties Aknīstes novada Asares pagasta īpašumos “Zītari”, “Beri”, “Mežmalas”, “Dobkalni”, “Dzilnas” un “Rozes”, kā arī Jēkabpils novada Rubenes pagasta īpašumos “Beri”, “Mazberi” un “Galēji”.

Zasas vidusskolas skolēni iepazīst uzņēmējdarbības iespējas laukos

Download PDF

7. klases skolēni jau ilgstoši piedalās konkursā “Šodien laukos”, pildot dažādus uzdevumus, tāpēc 22. maijā tieši pie 7. klases skolēniem, uzaicinot pievienoties arī 6.klasi, ieradās Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāve Anita Putka, lai interaktīvā sarunā pastāstītu par LLKC darbu un noskaidrotu skolēnu zināšanas un viedokli par uzņēmējdarbības iespējām laukos.

Svarīga informācija amatniekiem un mājražotājiem Jēkabpils novadā!

Download PDF

Līdz nākamās nedēļas beigām – 25. maijam, lūdzu pieteikties amatniekus un mājražotājus, jo
– Zemgales Plānošanas reģions, kopā ar Rīgas Centrāltirgu un Zemgales reģiona pašvaldībām organizē “Zemgales novadu dienas Rīgas Centrāltirgū”.
Tirgošanās datums –
š.g. 23. augusts, viena pilna diena.
Uz vienu amatnieku ~1.5 – 2 metrus liela platība.

Publicēta karte ar visiem šogad plānotajiem remontdarbiem uz valsts ceļiem

Download PDF

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv ir pieejama remontdarbu karte, kurā ikviens var iepazīties ar visiem šogad valsts autoceļu tīklā plānotajiem ceļu remontdarbiem un arī spēkā esošajiem satiksmes ierobežojumiem.

Kartē iezīmēti gan tie būvdarbi, kas jau notiek, gan tie, kas vēl tikai plānoti uz valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem. Tāpat redzami posmi, kuros darbi iesākušies jau pagājušajā sezonā un turpinās šogad.

[Jēkabpils novadā uz valsts autoceļiem šogad remontdarbi nav plānoti].

Amatniekus un mājražotājus aicina pieteikties dalībai svētkos “Sēlija rotā” Ābeļu pagastā

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Līdz 20. jūnijam amatniekus un mājražotājus aicina pieteikties dalībai VII Sēlijas novadu apvienības Tautas mākslas svētkos “Sēlija rotā” 29. jūnijā no plkst. 15.00 Jēkabpils novada Ābeļu pagasta estrādē pie Ābeļu skolas. Tālrunis jautājumiem – 22335439 (Daina).

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv