Visi jaunumi: DažādiInformācija par digitālajiem risinājumiem, lai formalitātes ar valsti varētu kārtot attālināti

Download PDF

Šobrīd, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un tiek piemēroti pasākumi saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu, t.sk. daudzi pakalpojumi ir pieejami tikai digitāli.

Atgādinām vien par dažām iespējām, ko aicinām izmantot, lai formalitātes ar valsti varētu kārtot attālināti. Minēto digitālo iespēju un risinājumu izmantošana būtiski atvieglo gan saziņu ar valsts pārvaldes iestādēm, gan arī pakalpojumu saņemšanu, nedodoties uz iestādēm klātienē.

E-adrese fiziskām personām – vienota un droša saziņa ar valsti

Download PDF

Sākot ar 2019. gadu, Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir iespēja izmantot mūsdienīgu un ērtu rīku saziņai ar valsts iestādēm, proti, e-adresi, kas pieejama valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv.

E-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē.

Sākam gatavoties Lieldienām

Download PDF
Senlatviešiem Lieldienas bija viens no četriem punktiem gadalaika maiņu ciklā, kas bija svarīgi zemkopju tautu, tostarp latviešu, dzīvē. Lieldienas jeb pavasara saulgrieži tika svinētas pavasara ekvinokcijas laikā, kad Saules centrs šķērso debess ekvatoru. Ekvinokcijas brīdī uz Zemes diena un nakts ir vienādā garumā, un iestājas astronomiskais pavasaris. Pēc Lieldienām, dienām kļūstot arvien garākām, nakts tumsa samazinās, bet dienas gaisma palielinās. Šo “gaismas uzvaru pār tumsu” senās baltu tautas atzīmēja ar pavasara saulgriežu svinībām. No tā arī varētu būt radies svētku nosaukums – Lieldienas – laiks, kad diena ir kļuvusi lielāka par nakti.

Klientu apkalpošanas speciālista prombūtne Ābeļu pagasta pārvaldē

Download PDF

Ābeļu pagasta pārvaldes klientu apkalpošanas speciālists no 2. līdz 9. aprīlim atradīsies prombūtnē. Līdz ar to pagasta pārvaldes ēkā netiks veikti naudas darījumi. Maksājumus aicinām veikt internetbankā vai pašvaldības administrācijas ēkā Rīgas ielā 150a, Jēkabpilī, ja tas citādi nav iespējams. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Ābeļu pagasta pārvalde

Pasta nodaļas Lieldienās nestrādās, bet sūtījumu saņemšanai pieejami pakomāti; pensijas un pabalstus izmaksās agrāk

Download PDF

2020. gada Lieldienu brīvdienu periodā no 10. līdz 13.aprīlim Latvijas Pasta nodaļas nestrādās, bet sūtījumu saņemšanai būs pieejami Latvijas Pasta pakomāti. Klienti, kam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirtās pensijas un pabalsti tiek piegādāti dzīvesvietā ar Latvijas Pasta starpniecību un kam izmaksa paredzēta 10.–13.aprīlī, tos saņems agrāk.

Pašvaldība pārdod 2007. gada Hyundai Sonata

Download PDF

Pamatojoties uz Jēkabpils novada domes 2020.gada 26.marta lēmumu Nr.93 „Par Jēkabpils novada pašvaldības automašīnas HYUNDAI SONATA atsavināšanu”, Jēkabpils novada pašvaldība pārdod 2007. gada gaiši brūnas krāsas automašīnu Hyundai Sonata, 2,4 benzīns, mehāniskā pārnesuma kārba, TA derīga līdz 02.07.2020, noskrējiens – 232710 km, ziemas un vasaras riepas.

Aprīkojums:

Tieslietu ministrija informē par laulību reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās

Download PDF

Tieslietu ministrija norāda, ka pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 29. martā rīkojumu Nr. 138 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, tajā skaitā kāzu svinību pasākumi, kuros plānots pulcēties vairākiem cilvēkiem vienkopus, taču civilstāvokļa akta (laulības) reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, šobrīd nav aizliegta un var notikt.

Rīcības ar sadzīves atkritumiem Covid-19 inficēšanās risku mazināšanai!

Download PDF

Lai sniegtu drošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu iedzīvotājiem un mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū,  ir ieviesti papildu piesardzības pasākumi, lai nodrošinātu iedzīvotāju  veselību un vides aizsardzību. Vīrusa ierobežošanai ļoti būtiska ir iedzīvotāju atbildīga rīcība ar atkritumiem šajā laikā.
Atkritumu apsaimniekošana mājsaimniecībās, ja ir noteikta karantīna:

Jēkabpils novada domē deputātu maiņa

Download PDF

Deputātes Baibas Čākures vietā uz prombūtnes laiku deputāta pienākumus veiks Normunds Krīvāns.

2020. gada 11. februārī tika saņemts deputātes Baibas Čākures iesniegums par domes deputāta pilnvaru nolikšanu uz laiku atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3¹.panta trešajā daļā noteiktajiem gadījumiem. Domes priekšsēdētājs A.Vanags, atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3¹.panta ceturtajā daļā noteiktajai kārtībai,  2020. gada 27. februāra sēdē paziņoja par deputātes Baibas Čākures pilnvaru nolikšana uz laiku.

Jēkabpils novada pašvaldība nolemj pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa 1. ceturkšņa samaksas termiņu

Download PDF

Sakarā ar Saeimā pieņemtā likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4.punktā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros, Jēkabpils novada pašvaldība 26. marta domes sēdē nolēma pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu, kas maksājams 2020. gada 31. martā uz 2020. gada 15. maiju. Termiņa pārcelšana nozīmē, ka līdz 15.maijam par maksājumiem netiks aprēķināta nokavējuma nauda.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv