Visi jaunumi: COVID-19Valsts apmaksātu Covid-19 testu var saņemt ikviens

Download PDF

Lai arī pēc ārkārtējās situācijas beigām varētu turpināt Covid-19 testēšanu, nodrošināt attālinātās konsultācijas un nostiprinātu citas prasības, šodien, 9. jūnijā, valdība Ministru kabineta noteikumos* nostiprināja atbilstošas normas, kas pagaidām būs spēkā līdz šā gada beigām.

Ierobežojumus jāievēro arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Download PDF

Lai gan situācija ar vīrusa izplatību Latvijā ir stabila un līdz ar ārkārtējās situācijas beigām ir iespējams mazināt dažus no piesardzības pasākumiem, aizvien vēl ir jāievēro vairāki nosacījumi. Tas ir būtiski, lai saslimšana ar Covid-19 nepieaugtu un arī turpmākajos mēnešos būtu iespējams mazināt ierobežojumus. Tāpat ļoti būtiski ir katram pašam izvērtēt riskus un spēt uzņemties atbildību par savu un līdzcilvēku veselību.

Covid-19 dēļ atcelta ceļojuma vietā tūristi varēs izvēlēties alternatīvu piedāvājumu vai pilnu iemaksātās naudas atmaksu

Download PDF

Saeima šā gada 5. jūnija sēdē pieņēma Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu (turpmāk – likums), kas cita starpā nosaka arī īpašu regulējumu kompleksajiem tūrisma pakalpojumiem pēc krīzes periodā.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: “Vīrusa izplatības ierobežošanai ieviestie pasākumi vissmagāk skāra tūrisma nozari, burtiski apstādinot tūrisma uzņēmumu darbību. Tika atcelti gan plānotie ceļojumi, gan netika rezervēti jauni.

No šodienas pieejami visi valsts apmaksātie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi

Download PDF

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka sākot ar šodienu, 3. jūniju, pieejami visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie un stacionārie veselības aprūpes pakalpojumi. Vienlaikus ārstniecības iestādēs tiek saglabātas stingras epidemioloģiskās drošības prasības, savukārt, iedzīvotājiem, pirms došanās pie ārsta vai uz izmeklējumu, joprojām spēkā iepriekšējā kārtība – iepriekš jāsazinās un jāvienojas par vizītes laiku un bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst. Būtiski atcerēties iespēju robežās ievērot divu metru distanci, regulāri dezinficēt rokas un lietot sejas masku.

Ko drīkst un ko nedrīkst no 1. jūnija

Download PDF

Ņemot vērā, ka no šodienas, 1. jūnija, stājas spēkā virkne grozījumu Rīkojumā Nr.103 par ārkārtējo situāciju, publicēta apkopotā informācija par normām un ierobežojumiem, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, lai Covid-19 pandēmijas apstākļos sadzīve būtu droša.

Tā kā ārkārtējo situāciju ir plānots pārtraukt 9. jūnijā, vienlaikus saglabājot spēkā gan ierobežojumus, gan atbalsta pasākumus, Valsts kanceleja turpinās aktualizēt informāciju par drošas sadzīves nosacījumiem.

Aktuālajai informācijai ir iespējams sekot mājas lapā: https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/ka-drosi-rikoties/covid-19-izplatibas-ierobezosanas-pasakumi

Var saņemt īstermiņa aizdevumu no vienotā platības maksājuma

Download PDF

Lai mazinātu Covid-19 krīzes negatīvo ietekmi, šogad lauksaimniekiem ir pieejams bezprocentu īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma (VPM). Tas rudenī, kad tiks izmaksāts VPM, tiks atskaitīts no vienotā platības maksājuma, ko saņems lauksaimnieks par VPM pieteiktajiem platības hektāriem. Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no 2020. gada 21. maija līdz 15. augustam LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

No 1. jūnija vairākās izglītības, sporta un kultūras jomās aktivitātes varēs īstenot klātienē

Download PDF

Ceturtdien, 21. maijā, Ministru kabinets lēma par vairāku ierobežojumu atcelšanu izglītības, interešu izglītības, sporta un kultūras jomās no š.g. 1. jūnija.

No 2020. gada 1. jūnija klātienē varēs norisināties:

  • Valsts pārbaudījumi un iestājpārbaudījumi pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, kā arī pieaugušo mācību un interešu izglītības process. Klātienes formātu varēs izmantot arī profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un iestājpārbaudījumu norisei. (Plašāk ŠEIT )

Valdība no 1. jūnija ļauj organizēt amatiermākslas kolektīvu darbību un mēģinājumus

Download PDF

Valdība pēc Kultūras ministrijas ierosinājuma šodien lēma no š.g. 1. jūnija atļaut atsākt organizētu amatiermākslas kolektīvu – koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru, kokļu mūzikas ansambļu, vokālo ansambļu, amatierteātru, folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu, tautas mūzikas grupu (kapelu), tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu u.c. amatiermākslas kolektīvu – darbību un mēģinājumus iekštelpās un ārtelpās, vienlaikus strikti ievērojot ar kultūras ministra rīkojumu izdotā sanitārā protokola* prasības.

Kultūras pārvalde turpina darbu ārkārtas situācijā

Download PDF

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija jau kopš 12. marta ir būtiski izmainījusi ikvienu dzīves sfēru, īpaši skarot arī kultūras nozari. Jau divus mēnešus nav atļauta publisku pasākumu organizēšana, ir pārtraukts amatierkolektīvu un interešu grupu mēģinājumu un nodarbību process klātienē, kā arī ieviesta virkne dažādu citu ierobežojumu.

Jēkabpils novadā deklarētajiem izglītojamajiem ir iespēja saņemt materiālo atbalstu ēdināšanai ārkārtējās situācijas periodā

Download PDF

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas periodā Jēkabpils novada dome 8. aprīļa ārkārtas sēdē nolēma nodrošināt materiālo atbalstu ēdināšanai 20 eiro vērtībā katru mēnesi katram Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā deklarētajam izglītojamajam – pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem, ja bērns klātienē neatrodas izglītības iestādē, un 1.-12. klašu izglītojamajiem, neatkarīgi no izglītojamā izglītības ieguves formas vai vietas.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv