Visi jaunumi: NVO ZiņasNotikušas pirmās darba grupu sanāksmes attīstības programmas izstrādē

Jēkabpils novada Attīstības programma ir izstrādāta 2011. gadā, laika periodam no 2012. līdz 2018. gadam. Šogad pašvaldība ir uzsākusi jaunas novada Attīstības programmas izstrādi, aktualizējot noteiktās prioritātes un izvirzot jaunus uzdevumus mērķu sasniegšanai. Jauno Attīstības programmu izstrādā 7 gadiem, periodam no 2019. gada līdz 2025. gadam. Jēkabpils novada attīstības programmas projekta izstrādei ir piesaistīti konsultanti no SIA “Reģionālie projekti” un ir izveidotas 5 darba grupas:

Jūnijā notiks interaktīvi un praktiski semināri par viesmīlību un tūrismu Sēlijas Salās

2018. gada 22. un 29. jūnijā Sēlijā notiks semināri par lauku tūrisma produktu attīstību un pakalpojumu sniedzēju labbūtību mazajās apdzīvotajās vietās, kas ir turpinājums jau 2017. gada nogalē uzsāktajai „Sēlijas Salu” iniciatīvai.

Tūrisma speciālisti Zemgalē aktualizē jaunumus nozarē

Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību tūrisma koordinatori, klātesot Attīstības padomes priekšsēdētāja vietniekam, Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainim Vingrim, Jelgavā notikušajā apspriedē pārrunāja plaša spektra jautājumus, kas saistīti ar nozares stiprināšanu reģionā.

Jau 140 vietas un lietas skaistākai Latvijai

Autobusa pieturvieta kā Hobitu namiņš, koka velosipēdu parks, zaļie dzelzceļi, ratiņu pastaigu trase jaunajām māmiņām, zaļās mācību klases dabā, ēku izdaiļošana ar mākslas grafiti, dižkoku alejas un jauni meži, dabas takas, rododendru dārzi, oriģinālas sajūtu takas un spēļu laukumi, krāšņi mākslas soliņi, unikāli vides objekti, lielizmēra Latvijas karogi, vēl neredzētas atpūtas vietas un 100 rožu dārzs – tie ir tikai daži no jau 140 vides labiekārtošanas un izdaiļošanas darbiem, ko veic Latvijas cilvēki un, kas pieteikti vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai”, ar mērķi sapost mūsu zemi simtgades svinībām.

Dignājas pamatskolas pirmsskolas bērni apciemo stalli “Ūsiņš”

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Saulainajā un vasarīgajā 21. maija dienā Dignājas pamatskolas pirmsskolas bērni ciemojās Ābeļu pagasta “Ūsiņa” stallī, lai beidzot tuvāk apskatītu un iepazītu zirdziņus, ko tik bieži garāmbraucot apbrīnojām.

Saimniece Ieva Jase mūs laipni sagaidīja, izvadāja pa zirgu stalli, kur mazie varēja paglaudīt zirdziņus. Lielākā daļa bērnu pirmo reizi tik tuvu redzēja un glaudīja šo majestātisko dzīvnieku.

Piedāvā semināru par finansējuma piesaisti NVO sektorā

Biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, īstenojot projektu “Aicinot līdzi”, 22. maijā pulksten 11.00 rīko apmācību semināru NVO vadītājiem, darbiniekiem un citiem interesentiem “Kā  piesaistīt finansējumu NVO sektorā – īpaši brīvprātīgā darba projektiem”.   Semināru vadīs projekta “Aicinot līdzi” sadarbības partnera – biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” (turpmāk eLPA) Padomes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš un direktore Kristīne Zonberga.

Sēlijas amatniekus, rokdarbniekus u.c. aicina uz semināru

Maija ziedonī ir pienācis laiks sanākt kopā ne tikai partnerības zinošajām un čaklajām rokdarbniecēm, bet arī ieinteresētiem partnerības biedriem, lai kopīgi izspriestu par mūsu amatnieku – tradīciju tālāknesēju – lomu un vietu partnerības daudzveidīgajās aktivitātēs. Tāpat – domāsim par Gārsenes radošās rezidences satura attīstību un citām interesantām lietām. Aicinām Jūs uz saturīgu semināru, kas notiks trešdien, 30. maijā Gārsenes pilī. Semināra programma ir pielikumā.

25. maijā sarīkojums “Šūpulis” Kaldbruņā

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Pļava šūpojas lēni. Un Pļavas muzejā Muzeju nakts pasākums, kas citviet norisināsies 19. maijā, ir aizlīgojies uz nākamo nedēļas nogali.

Tātad – piektdien, 25. maijā, pl. 19 00 aicinām uz Kaldabruņu, kur Pļavas muzeja telpās izšūposim šīgada tēmu „Šūpulis”.

Apstiprināta kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldība piešķir atbalstu reliģiskajām organizācijām

Lai Jēkabpils novada pašvaldībā noteiktu vienotu pieeju un vienotas prasības finansiāla atbalsta piešķiršanai reliģiskajām organizācijām, Jēkabpils novada pašvaldība izstrādājusi iekšējo normatīvo aktu – noteikumus “Kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldība piešķir atbalstu reliģiskajām organizācijām”.

Noteikumi tika apstiprināti 2018. gada 26. aprīļa domes sēdē, visiem klātesošajiem deputātiem balsojot “PAR”.

NOTEIKUMI  |  PIELIKUMI

60 jauni projekti – labs pienesums Zemgales kultūrai

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKF) mērķprogrammas “Atbalsts kultūras programmām reģionos” Latvijas Valsts mežu finansētās Zemgales Kultūras programmas – 2018 projektu konkurss.

Konkursa mērķis ir veicināt Zemgales reģiona tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu un pieejamību plašai sabiedrībai, tostarp veicināt zemgaļu un sēļu materiālās un nemateriālās kultūras daudzveidības saglabāšanu

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv