Visi jaunumi: Kultūras jaunumiJ.Akurateram veltīta atmiņu pēcpusdiena „Jaunsudrabiņš ciemos pie Akuratera”

 
15. janvārī Ābeļu pagasta muzejā notika Jāņa Akuratera 142. dzimšanas dienai veltīts pasākums „Jaunsudrabiņš ciemos pie Akuratera.”

Tā kā Jānis Jaunsudrabiņš un Akuraters bija vienaudži un labi pazīstami, protams, Jaunsudrabiņš vēlējās apsveikt Akurateru un „nāca ciemos” nevis tukšām rokām, bet bagātām „dāvanām”: fragmentiem no „Baltās grāmatas”, dzejoļiem.

19. janvārī filmas “Latvija man sirdī” izrāde Leimaņos

19. janvārī plkst. 14:00 Leimaņu Tautas namā filmas “Latvija man sirdī” demonstrēšana. Ieeja – bezmaksas.

Gints Audzītis

19. janvārī Barikāžu dalībnieku atmiņu stāstu pēcpusdiena Dignājā

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

19. janvārī plkst.15:00 Dignājas pamatskolas zālē Barikāžu dalībnieku atmiņu stāstu pēcpusdiena. Koncertā piedalās: Dignājas pamatskolas bērni, Jēkabpils mūzikas skolas bērni. Visi laipni aicināti!

Ginta Saviča

23. janvārī “Patriotisma stunda” Rubeņos

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

23. janvārī plkst. 13:00 Rubenes kultūras namā janvāra barikāžu piemiņas pasākums “Patriotisma stunda”. Tikšanās ar A.Grīna fonda pārstāvi Aigaru Pērkonu. Pasākums notiek sadarbībā ar Rubeņu bibliotēku un Rubeņu pamatskolu. Aicināti janvāra barikāžu dalībnieki un visi interesenti.

Inta Tomāne

20. janvārī Teātru diena Rubeņos

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

20. janvārī Rubenes kultūras namā Teātru diena. Plkst. 11:45, Jaunā gada ieskaņai, uzvedums “Suns ir suns” Rubenes KN bērnu teātra “Dadzīši” sniegumā. Plkst. 12:00 izrāde-komēdija “Tēva meitas” pēc Danskovītes (Rubenes KN amatierteātris “Kumode”). Plkst. 13:15 izrāde-komēdija: A.Daudzvārdes “Precību gūstā” (Dvietes KN amatierteātris). Plkst. 14:30 humora šovs “Saimnieks meklē sievu”. Kalna KN amatierteātris “Vienība”. Ieejas maksa visai dienai: EUR 2.00.

Inta Tomāne

19. janvārī atmiņu pēcpusdiena Kalna kultūras namā

19. janvārī plkst. 13:00 Kalna kultūras namā ATMIŅU PĒCPUSDIENA

*Izstāde
*Filma „Tēva barikādes”
*Tradicionālā sildīšanās pie atmiņu ugunskura ar siltu zupu.

Visi laipni aicināti!

S.Vecumniece

Laiks tautai savu spēku redzēt!

Kopš 2018. gada 6. janvāra, Zvaigznes jeb epifāniju dienas, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau piekto gadu izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojums nemainīgi tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 23. februārim.

Veco gadu aizvadot

Reizēm lēnām velkas minūtes, bet gadi skrien. Atkal viens gads aizskrējis kā vējš. Gads šķiet eksistējis tik īsu mirkli, cik sniegpārsliņa uz siltas plaukstas,– nepaspēj īsti papriecāties, un tā jau izkususi. Un esam jau uz jaunā 2018. gada sliekšņa.

17. janvārī barikāžu atceres pasākums Dunavā

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

17. janvārī plkst. 12:30 Dunavas kultūras namā barikāžu atceres pasākums. Pasākuma laikā kopīgi atcerēsimies notikumus un teiksim paldies barikāžu dalībniekiem.

Rakstniekam Jānim Akurateram veltīta pēcpusdiena

15.01. plkst. 11.00 Ābeļu Tautas namā J.Akurateram veltīta atmiņu pēcpusdiena“ J.Jaunsudrabiņš ciemos pie J.Akuratera” sadarbībā ar Ābeļu novadpētniecības muzeju, piedaloties A.Jakubovskim, A.Bērziņai, L.Ķuzānei un citiem interesentiem!

J.Jaunsudrabiņa un J.Akuratera dzejas fragmentu lasījumi, Lūcijas Ķuzānes un Ausmas Bērziņas stāstījumi par J.Akuratera daiļradi , L.Ķuzānes grāmatas “Saule mūžam mana” analīze un fragmentu lasījumi.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv