Visi jaunumi: Kultūras jaunumiDziesmu un deju svētku vēstnese Jēkabpils novadā – Daiga Ģeidāne

#DzSv vēstnese Jēkabpils novadā, Daiga Ģeidāne par deju saka tā: “Deja ir mana dzīve. Deja dod man spēku, deja dod man izturību. Reizē arī radošums tajā visā ir klāt, kas ļauj man nestāvēt uz vietas, vienmēr būt kustībā. Griezies, kur gribi – vienmēr būsi ar skatu pret debesīm.”

Dziesmu un deju svētku Facebook lapa

25. maijā Jāņa Akuratera daiļrades takas atklāšana Brodos

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

25. maijā plkst. 15.00 laukumā pie Ābeļu Tautas nama Jāņa Akuratera daiļrades takas atklāšana: uzrunas, dzejas lasījumi, dziesmas, koncerts “Kad Ābeļos baltas ābeles zied…”.

26. maijā Tadenavā teātra izrāde bērniem

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

26. maijā plkst. 10.00 Raiņa muzejā “Tadenava”  būs skatāma Dirty Deal Teatro izrāde bērniem, kuri mācās runāt, ar Raiņa darināto vārdu iepazīšanu un rotaļām.

Muzeju nakts Sēlijas prasmju muzejā (FOTO)

18. maijā (2018) Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejā Zasā tika atklāta vasaras sezona un jaunizveidotais Jēkabpils novada Tūrisma informācijas punkts. Tika atklāta arī Ievas Jātnieces darbu izstāde “Aiziet dziļi asā zālē”. Izstāde skatāma līdz pat 31. augustam.

Ar foto galeriju no sarīkojuma var iepazīties šeit >>

Kalna pagasta kultūras namam – 50

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku! (Foto: K.Sēlis)

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku! (Foto: K.Sēlis)

Šogad, tik zīmīgajā 2018. gadā, kad svinam Latvijas 100. dzimšanas dienu, mūsu pagasta kultūras nams atzīmē savu pusgadsimta jubileju, jo 15. jūnijā aprit apaļi 50 gadi, kopš tā atklāšanas. Kultūras nams tapa pateicoties toreizējam kolhoza priekšsēdētājam Vilim Markevičam, kuram rūpēja, lai kolhozā cilvēki ne tikai labi strādātu, bet arī baudītu kultūru. Mākslinieciskā pašdarbība saimniecībā bija gana rosīga – darbojās deju kolektīvs (vad. agronoms J.Laucenieks), dramatiskais kolektīvs (vad. sk. Feizaki), arī pats priekšsēdētājs aktīvi piedalījās un atbalstīja kultūras pasākumus. Kluba mājvieta bija vecajā Mežzemes skolā, kurā bija diezgan liela telpu šaurība. Redzot pašdarbnieku lielo degsmi, priekšsēdētājs V.Markevičs nolēma, ka nepieciešams celt jaunu kultūras namu.

“Latvijai – 100” aktivitātes un notikumi Jēkabpils novadā

Esam ceļā uz simtgadi, un dažādi pasākumi, sarīkojumi, akcijas saistās ar šo jubilejas gadu. Arī mūsu novadā daudzas aktivitātes veltītas tieši šim notikumam.

19. maijā plkst. 19.00 Dignājas pamatskolas zālē pirmizrāde: E.Vulfs “Lielinieks Švukte”, režisors Ainis Mikulāns. Ieeja par ziedojumiem.

LM aicina palīdzēt radīt svētkus aprūpes centru iemītniekiem

Atzīmējot Latvijas simtgadi, aicinām ikvienu radošo kolektīvu vai indivīdu, draugu kompāniju vai uzņēmumu palīdzēt radīt svētkus valsts sociālo aprūpes centru iemītniekiem, radot pasākumus un pacilājošu atmosfēru. Labklājības ministrija aicina pieteikties mūziķus, māksliniekus, dejotājus un citus radošus cilvēkus, kas vēlētos Latvijas jubilejas gadā ar savu priekšnesumu sniegt svētku sajūtu aprūpes centru iemītniekiem.

Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Ar šādu tēmu šogad Latvijā noritēja Bibliotēku nedēļa. Tas ir laiks kad bibliotēkas ar dažādām norisēm un aktivitātēm pievērš uzmanību savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā.

Katrai dienai savs vārds. Katram cilvēkam savs mūžs. Katram savs liktenis sava nolemtā vieta. Saka: laukos vienmuļi, apnicīgi, garlaicīgi. Saka: laukos nav iespēju sevi apliecināt. Neticiet! 11. maijā Saukas bibliotēkā viesojās Liepu bibliotēkas vadītāja Ināra Valaine un bibliotēkas lasītāji: zinoši, dzīvespriecīgi, dziedoši. Viesošanās bibliotēkā, komponista A. Žilinska dzimtajās mājās “Lejas Arendzānos”, Ormaņkalna, Līgo kalniņa apmeklējums padarīja dienu par svētkiem. Šādus svētkus var radīt cilvēki, kas lasa grāmatas, izglītojas visu mūžu. Paldies par šo tikšanos!
Saukas bibliotēkas vadītāja V. Lāce

18. maijā Sēlijas prasmju muzeja vasaras sezonas atklāšana

18. maijā plkst. 18.00 atklājam Sēlijas prasmju muzeja vasaras sezonu un jaunizveidoto Jēkabpils novada Tūrisma informācijas punktu. Sezonu atklāsim ar Ievas Jātnieces darbu izstādi “Aiziet dziļi asā zālē”.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv