Visi jaunumi: Kultūras jaunumiVAKANCE | Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītājs

Download PDF

Jēkabpils novada pašvaldība izsludina pieteikšanos uz Kultūras pārvaldes vadītāja amatu ar pilnu darba laiku uz noteiktu laiku, maksimālā alga pirms nodokļiem 1125 EUR.

(Darba vieta Jēkabpils novada Zasas pagastā)

Galvenie darba pienākumi:

Lieldienu ceļojums

Download PDF

4. aprīlī Jēkabpils novada teritorijā notika svētku piedzīvojums – Lieldienu ceļojums ģimenēm un visiem interesentiem. Novada pagastu teritorijas bija ietērptas svētku rotā, izvietojot dažādus tematiskus noformējumus un vides objektus. Katrai komandai bija uzdevums atrast un nofotografēties pie norādītajiem objektiem + papilduzdevums – iesūtīt savu skaistāko Lieldienu olu fotogrāfiju. Lieldienu rītā jau no plkst. 9.00 varēja doties ceļojumā!

Jēkabpils novada bibliotēkas 2020. gadā

Download PDF
Šī brīža situācija valstī neļauj aktīvi darboties klātienē, tāpēc ir laiks izvērtēt un atskatīties uz paveiktajiem darbiem 2020. gadā.

Jēkabpils novada pašvaldība 2020. gadā turpināja publisko bibliotēku reorganizāciju. Pēc Jēkabpils novada domes 2020. gada 26. novembra lēmumā Nr.381 tika noteikts, ka novada publiskās bibliotēkas tiek pievienotas kā struktūrvienības Jēkabpils novada Kultūras pārvaldei un savukārt bibliotēku struktūrvienības tiek pārsauktas par nodaļām. Izmaiņas stājas spēkā ar 2021. gada 1. janvāri.Tika izstrādāti jauni bibliotēku nolikumi, jo mainās pakļautība, kā arī amatu apraksti. Tātad, Jēkabpils novadā reorganizācijas rezultātā 11 publisko bibliotēku vietā pakalpojumus sniedz 7 bibliotēkas, t.sk., 5 bibliotēkas ar nodaļām.

Noslēdzies Lieldienu ceļojums pa Jēkabpils novadu (FOTO)

Download PDF

Laiks doties Lieldienu ceļojumā!

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Katrā Jēkabpils novada pagastā ir izvietoti dažādi Lieldienu objekti. Tavs uzdevums ir tos atrast, nofotografēties pie tiem un tad, ja būsi atradis visus objektus katrā pagastā un izpildīsi arī papilduzdevumu, iegūsi arī gardu balvu!

Noslēdzies Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020. gada lasīšanas maratons

Download PDF

2021. gada 30. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noslēdzās Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas (BJVŽ) 2020. gada lasīšanas maratons. Tie bija pirmie digitālie “Lielie lasīšanas svētki”. Pasākumā godināja grāmatu autorus, tulkotājus un izdevējus, kuru radītās grāmatas saņēmušas visaugstāko lasītāju vērtējumu, tajā skaitā arī Leimaņu bibliotēkas BJVŽ ekspertu vērtējumu.

Uzvarējušās grāmatas:

Jēkabpils novadā pošas Lieldienām

Download PDF

Spied uz mazās Facebook ikonas augšējā labajā stūrī, lai skatītu sīkāk!

Eiropas kultūras mantojuma dienās 2021 iekļauts Jēkabpils novada pasākums

Download PDF

Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā, kas norisināsies no 17. līdz 19. septembrim, būs  veltītas transporta tēmai, paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, ostām un pašu spēkratu kolekcijām.

Pēc Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes aicinājuma Jēkabpils novada pašvaldība sagatavoja pieteikumu par teritorijā esošu ar transporta un satiksmes vēsturi saistītu objektu – pieminekli plostnieku piemiņai Dunavas pagastā, un tas tika apstiprināts.

Download PDF

Šodien vari nolikt ziedus vai svecīti represēto piemiņai arī piemiņas vietā pie Leimaņu Tautas nama. 

25. marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Download PDF

25. marts Latvijā ir sēru diena, kad pieminam 1949. gada deportācijas upurus. Šajā dienā aicinām apciemot izsūtīto piemiņas vietas Jēkabpils novadā un nolikt svecītes.

Piemiņas vietas represētajiem Jēkabpils novadā:

  • Piemiņas ansamblis re­presētajiem Ābeļu pagasta Nagļu kapsētā
  • Piemiņas stēla komunistiskā okupācijas režīma upuriem Dunavā pie vecās skolas
  • Piemiņas akmens Latvju zīmju parkā pretī Leimaņu Tautas namam

 Jēkabpils novada Kultūras pārvalde

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv