Visi jaunumi: Kultūras jaunumi5. maijā Kaldabruņā akcija “Ziedoņa zvani” – lekcija un koncerts

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

5. maijā Kaldabruņā notiks akcija “Ziedoņa zvani”. Plkst. 14:00 – 15:30 Kaldabruņas skolas telpās lekcija “Kā iemiesojas un attīstās ideja” kopā ar Arstarulsmirus. Plkst. 15:30 – 16:00 kafijas pauze. No plkst. 16:00 – 18:00 gaismas zvanu darbnīcas (izgatavotie zvani paredzēti instalācijai Červonkas baznīcā). Ikvienam apmeklētājam būs iespēja iestiprināties ar siltu zupu. Plkst. 19:00 Červonkas baznīcā Gaismas zvanu instalācijas uzstādīšana un atklāšana. Zvanu ansambļa “Primus” koncerts. Piešķirsim baznīcai tik nepieciešamo un raksturīgo zvanu skanējumu!

Biedrība “Ūdenszīmes”

Jēkabpils novada kultūras sarīkojumi 2017. gada maijā

Balt_galdaut_4_maijs

Baltā galdauta svētki Jēkabpils novadā

Latvijas neatkarības atjaunošanu svinot un Latvijas simtgadi sagaidot

3. maijā plkst. 13.00 Rubenes pagastā

Kultūras namā tikšanās ar Zemessardzes 56. kājnieku bataljona 1. rotas komandieri, kapteiņleitnantu Guntaru Rožlapu, stāstījums par karavīra profesiju. Parkā  armijas ekipējuma un ieroču demonstrējumi, sacensības un sporta aktivitātes.

29. aprīlī Rubeņos notiks tradicionālais aprīļa joku koncerts “Raibais deju karuselis”

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

29. aprīlī plkst. 19:00 Rubenes kultūras namā tradicionālais aprīļa joku koncerts “Raibais deju karuselis”. Piedalās tautas deju kolektīvi: “Rasa”, “Solis”, “Sadancis”, “Laude”, “Dviete”, “Luste”. Līnijdeju grupas: “Atkal”, “May be” un dāmu deju kopa “Draiskās Peonijas”.

Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs

 
Jau desmito gadu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība rīkoja konkursu „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs”. Tas ir konkurss, lai izceltu lauku bibliotēku darbu un ieguldījumu. Katru gadu tiek apbalvoti četri bibliotekāri – viens no katra Latvijas reģiona: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales. Pieteiktos pretendentus vērtē LNB Atbalsta biedrības un Latvijas Bibliotekāru biedrības pārstāvji. Šī gada uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notika svinīgā ceremonijā Gaismas pilī 24. aprīlī.

5. maijā uz jubilejas koncertu Zasā aicina koris “Putni”

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

5. maijā plkst. 19:00 Zasas kultūras namā Jēkabpils novada jauktā kora “Putni” 5 gadu jubilejas koncerts. Diriģente – Santa Kasparsone, kormeistare – Anita Ķikute, koncertmeistare – Anita Godiņa. Koncerta viesi: Sēlpils jauktais koris “Sēlija”, Viesītes jauktais koris “Viesīte”, VPDK “Solis”. Aicinām bijušos dziedātājus, kora dziesmu mīļus un visus interesentus!

Baltā galdauta svētki Jēkabpils novadā 2017 (programma)

3. maijā plkst. 13.00 Rubenes pagastā
Kultūras namā (sadarbībā ar Rubeņu pamatskolu) tikšanās ar Zemessardzes 56. kājnieku bataljona 1. rotas komandieri, kapteiņleitnantu Guntaru Rožlapu, stāstījums par karavīra profesiju. Parkā armijas ekipējuma un ieroču demonstrējumi, sacensības un sporta aktivitātes.

Lieldienas Dignājā

Spītējot ne visai labajiem un siltajiem laikapstākļiem, šogad Lieldienas pavadījām diezgan kuplā bērnu skaitā.

Lieldienas Sociālās aprūpes namā „Mežvijas”

2017. gada 16. aprīlī ir apritējis kārtējais gads un ir pienākušas Lieldienas – pavasara saulgrieži, jeb citiem Lieldienas – Kristus augšāmcelšanās svētki. Citiem Lieldienas saistās ar pavasara saulgriežiem, olām, zaķiem un pūpoliem, bet kristiešiem šie svētki ir nozīmīgāki pat par Ziemassvētkiem. Lai ko mums katram Lieldienas nozīmētu, tomēr svētku noskaņojums bija jūtams visā Jēkabpils novadā.

Lieldienas Dunavā

16.aprīlī Dunavas KN notika pasākums „Nu atnāca Lieldieniņa ar raibām oliņām”. Vispirms vietējais amatierteātris „Sateka” (vad.S.Krēsliņa) izrādīja komēdiju „Ak, skaistā jaunība” un izspēlētajās ainās aizsāka Lieldienu tēmu, VPDK „Luste” (vad. A.Ozoliņa) izdejoja jautras latviešu tautas dejas.

Tēva meitas Lieldienu šūpolēs

16. aprīļa vakarā Rubenes kultūras namā tika svinētas Lieldienas un notika jaundibinātā dramatiskā kolektīva pirmizrāde “Tēva meitas” pēc Danskovītes. Lomās darbojās – Rita Skrējāne, Dana Kantāne, Ilona Pūdāne, Laila Īvāne, Māris Liepiņš, Uldis Kārkliņš, Rūdolfs Flugins. Režisore Ilona Kantāne.
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv